Emlak Cumhurbaşkanı Açıkladı: Hasdal'a Yeni Emniyet Külliyesi İnşa Edilecek!

Cumhurbaşkanı Açıkladı: Hasdal’a Yeni Emniyet Külliyesi İnşa Edilecek!
C

Dolmabahçe'de Jandarma ve Emniyet Teşkilatları'na motosiklet teslim törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündem ve gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Dolmabahçe’de Jandarma ve Emniyet Teşkilatları’na motosiklet teslim törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündem ve gelişmeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından sunulan hizmetlerde kullanılmak üzere tedarik edilmiş olan 200 motosiklet için teslim töreni düzenlendi. Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamalar arasında önemli bilgilere yer verdi.

İstanbul Emniyeti’ne Hasdal’da Yeni Külliye İnşa Edilecek!

Kağıthane/Hasdal’da yeni bir emniyet külliyesi inşa edileceğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, inşa edilecek yeni emniyet külliyesi ile birlikte İstanbul Emniyet Teşkilatı’nın daha verimli hizmet verebilecek imkâna kavuşacağını belirtti. Hem büyüklüğü, hem de ihtiyaca cevap verme noktasına önemli bir projelendirme ile bir külliye inşa edileceğini aktaran Erdoğan, inşa edilecek külliye sayesinde İstanbul Emniyet Teşkilatının farklı alanlarda da hizmet verebileceğini ifade etti.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı’nda narkotik ile alaklı olan esrar, eroin, captagon gibi uyuşturucuların üzerinde daha kararlı bir duruş sergileyeceklerini belirtirken, aynı zamanda yayınlanan KHK ile birlikte uyuşturucular için uygulanan cezanın da artırıldığına dikkat çekti.

‘Bekçi Sayısı Artacak’

Erdoğan’ın gündeminde olan diğer bir konu ise bekçi sayısı idi. 20 bin kişilik bir bekçi ekibi oluşturulduğunu ifade eden Erdoğan, bu sayının daha da artırılacağını ifade etti. Geceleri olan olayların önüne geçebilmek adına vatandaşların daha hızır içinde bir yaşam sürmesini hedeflediklerini aktaran Erdoğan, Türkiye’nin geçtiği kritik dönem içerisinde asayiş, narkotik, kaçakçılık, organize suçar gibi alanlarda polis, jandarma ve halkın bütünleşmesi gerektiğini aktardı.

Erdoğan’dan Bayramda Hız Yapmayın Uyarısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamalar arasında bayramda memleketine gidecek vatandaşlara da hız uyarısında bulundu. Kurallara uyulması konusunda ricada bulunan Erdoğan; ‘Hem ailenizi, hem bizi üzersiniz’ dedi. Son yıllarda trafik kazalarının ciddi manada azaldığını ifade eden Erdoğan, bu kaza haberlerinin artık duyulmaması için vatandaşların duyarlı olmalarını, hız kurallarına uymalarını ve uykulu bir şekilde araç kullanmamalarını tavsiye ettiğini aktardı.

Erdoğan, konuşmasında vatandaşlara ‘Şimdiden Kurban Bayramınız mübarek olsun’ temennilerinde bulundu.

Avatar
Dilek Yılmazhttps://gayrimenkuleks.com
Dilek Yılmaz - Otomotiv kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twelve − three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,471BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,243TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,785TakipçilerTakip Et