Çekmeköy Her Geçen Gün Daha da Değerleniyor!

İstanbul’da son zamanların en önemli yerleşim bölgelerinden biri haline gelen Çekmeköy, eğitim kurumları tarafından da tercih edilen bölge olması sebebiyle son 5 yıl içerisinde yüzde 70’in üzerinde değer kazandı.

Konu ile alakalı olarak bazı yayın kuruluşlarında yer verilen haberlere göre, sahip olduğu geniş arazi ve arsaları sebebiyle Çekmeköy, pek çok eğitim kurulumlarının yerleşkelerini de barındırıyor.

İlçede mevcut bulunan eğitim kurumlarını sayısının çoğalması ile beraber 2015 yılından bu yana ilçe yoğun bir şekilde göç alıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolları, Kuzey Marmara Otoyolu ve metro projesi sayesinde kent merkezlerine yakın bir hale gelmesi de göç almasında büyük etken oluyor.

Minimum Metrekare Fiyatı 3 Bin TL

Öte yandan markalı konut projeleri için de adeta cazibe merkezi haline gelen Çekmeköy, İş Merkezleri’ne uzak bir konumda olmasından dolayı henüz ofis pazarlarına giremiyor. Ayrıca ilçedeki konutların metrekare fiyatları ise minimum 3 bin TL’den başlıyor.

Yüzde 72 Oranında Değerlendi

Elde edilen bir diğer bilgiye göre de, bir konutun metrekare başına satış fiyatı lira, ortalama fiyatı ise 1,5 – 2 bin TL bandında seyrediyor. Yine ilçenin ortalamasına bakıldığında yaklaşık olarak 388 bin TL civarında olan konutların değeri, 2012-2013 yılından bu yana yüzde 72 oranında artış gösterdi.

Sektör temsilcileri tarafından Çekmeköy hakkında yapılan değerlendirmelerde, ilçede yaşanan bu denli pozitif gelişmelerin, yatırımcılar açısında dikkat çektiği ifade ediliyor.

Yakın Gelecekte Eğitim Üssü Haline Gelecek

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dindar tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamaya göre, ilçe belediyesi tarafından hayata geçirilen başarılı çalışmalar, inşaat çalışmaları sürdürülen ulaşım hatları ve bölgeye gerçekleştirilen büyük yatırımların sayesinde ilçe değerine değer katacak. Üstelik ülkenin önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan ülke, yakın gelecekte bir eğitim üssü haline gelmesi bekleniyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.