Emlak Bugün Karaköy Vapur İskelesi'nin İhalesi Yapılacak!

Bugün Karaköy Vapur İskelesi’nin İhalesi Yapılacak!

İstanbul'da 1984 yılında hizmet vermeye başlayan Karaköy Vapur İskelesi tekrardan inşa edilecek.

İstanbul’da 1984 yılında hizmet vermeye başlayan Karaköy Vapur İskelesi tekrardan inşa edilecek.

24 yıldır hizmet veren Karaköy Vapur İskelesi 21 Kasım 2008 tarihinde İstanbul’da yaşanan lodosun etkisi ile yok olmuştu. Denge mekanizması 16 adet su tankından birinin zarar görmesi sonucu iskele tamamen batmıştı. Diğer tanklarda ise önemli hasarlar olmuştu. İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO)  Genel Müdürü Ahmet Paksoy, batan dubaların yerine yenilerinin yapılacağını, Karaköy İskelesinin yakın bir zamanda tekrar işlevsel haline geri döneceğini söylemişti. Çeşitli sebeplerden ötürü hasarların onarılmasına ve yenide inşası için başlanamayan iskele yıllardır İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için ciddi sorunlar yaşatmıştı. Kadıköy vapurların yaklaşacağı iskele sayılarının 2 katına çıkartılarak oluşan sorunlar için çözüm arayışlarına girilmişti.

Kadıköy ile Üsküdar arasındaki seferlerin olduğu Karaköy İskelesi 1200 metrekarelik yolcu alabilecek alana sahipti. 81 metre uzunluğa ve 26,5 metre genişliğe sahip olan Karaköy İskelesi lodostan 3 ay sonra yenileceği açıklanmıştı. Ancak iskele 9 senedir tekrardan inşa edilmeyi bekliyor.

23 Mart 2017- Perşembe Günü Karaköy Vapur İskelesi İhalesi Yapılacak!

2 bin 670 metrekarelik deniz sahası alanına 2015 yılında Karaköy Şehir Hatları Vapur İskelesi ve İskele Binası Yapım Projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi başvuru yaptı. 9 yıldır tekrardan inşa edilmeyi bekleyen Karaköy Vapur İskelesi 23 Mart Perşembe günü saat 10:30’da açık ihaleye çıkacak.

İhaleye Sadece Yerli Firmalar Katılabilecek!

İhale İstanbul Büyükşehir Belediyesi Binası İhale İşleri Müdürlüğü İhale Salonunda gerçekleşecek olup, sadece yerli firmaların katılımı sağlanacak. Konsorsiyum tekliflerine kapalı olacak.

350 İş Gününde Teslim Edilecek!

İhaleyi alan firmanın sözleşmeyi imzaladığı tarihten 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak olup yer teslimi gününden 350 iş gününde iş teslimi yapılacak.

Karaköy Vapur İskelesinin Her İki Yanına da Gemi Yaklaşabilecek

İskelenin inşası 1 milyon Türk Lirası değeri olarak belirlendi. İskelenin her iki yanına da gemi yaklaşabilecek nitelikte tasarlanıp, kullanım ağı genişletilecek. 39 x 15,6 metre alana sahip olacak olan yeni Karaköy İskelesinin yanına aynı zamanda 3 gemi yaklaşıp, yolcu indirme işlemlerini yapabilecek.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

20 + 7 =

5,259BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et
1,536TakipçilerTakip Et