Emlak Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Çalışmalarına Start Verildi

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Çalışmalarına Start Verildi
B

İstanbul Başakşehir inşaat firmalarının en gözde semtlerinden biri olmaya başladı.  Konut inşaatları son zamanlarda çok fazla sayıda artmaya başladı.

İstanbul Başakşehir inşaat firmalarının en gözde semtlerinden biri olmaya başladı.  Konut inşaatları son zamanlarda çok fazla sayıda artmaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise o bölgede yeni metro çalışmaları yürütüyor. İstanbul Başakşehir bölgesine Başakşehir-Kayaşehir Metro inşası yapılacak ve çalışmaları başladı.

Yapılan Yatırımlar Gün Geçtikçe Artıyor!

Başakşehir, son dönemlerde özellikle konut yatırımcılarının çok fazla dikkatini çekmeye başladı. Altınşehir, Ziya Gökalp, Kayabaşı, Şanhintepe, Şamlar Köyü, Bahçeşehir 1. kısım ve 2. kısımdan oluşan mahalleri ile o semte çok fazla yatırım yapılmaya başlandı.

İnşaat firmalarının da dikkatini çekmesi ile birlikte Başakşehir’e yeni bir yüz gelmeye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından o bölgede inşasına başlanacak Başakşehir-Kayaşehir Metro ile de daha fazla hareket gelmeye başlayacak.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Detayları

Metro hattının yapılmasında Şenbay, Özgün ve Söğüt işbirliği olacak. 4 farklı istasyonu bulunacak.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattının bitmesi sonrasında Başakşehir ve Kayaşehir arasında yolculuk eden vatandaşların yol süreleri kısalacak. Bu süre 10 dakikaya kadar düşüş gösterecek. Ülkemizde, özellikle trafiğin en yoğun olarak yaşandığı İstanbul ilinde o bölgede yaşayan halkı bu haber bir hayli sevindirdi. Gerek okula giden gerekse işe gidenlerden metro kullanan vatandaşlar trafiğe takılmadan vakitlerinden tasarruf yapabilecekler.

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı yer teslimi ise 28 Nisan 2017 Cuma günü gerçekleşmişti. Yine inşaat çalışmaları da o gün içerisinde başlamıştı.

Metro Durakları;

– Metrokent

– Onurkent

– Sağlık Ken

– Kayaşehir Merkez

Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − six =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,471BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,241TakipçilerTakip Et
176TakipçilerTakip Et
1,787TakipçilerTakip Et