GayrimenkulEks

Bankalardan Nasıl Kredi Alınır?

Bankalardan Nasıl Kredi Alınır?

İnsanlar alışveriş, araba, ev, ev eşyası, sağlık, eğitim ve benzeri her türlü nakit ihtiyaçları için bazı yollara başvurmaktadırlar. Bunlardan biri de bankalardan kredi çekmektir.

Bu seçenek son dönemlerde herkesin uygun durumda olduğu sürece tercih edebileceği bir yöntem olmaya başladı. Bu işleme tamam dendikten sonra hangi finansman çeşidi olduğuna karar verilir. Sonrasında bankalardan nasıl kredi alabilirim sorusu akla gelir. İşlemlerin adımları için tercih edilen bankanın herhangi bir şubesine gidip bilgi alınmalıdır. Banka tarafından istenecek belgeler dahilinde kredi başvuru süreci başlayacaktır.

Alınmak istenen finansmanın türü belirlendikten sonra, müşterinin geçmiş kredi puanına ve kart ödemelerinin düzenliliğine bakılır. Bankaların bu konuda ince detaylar üzerinde durması önemlidir. Çünkü ödeme gücünün olup olmadığını anlamak ve geçmiş dönemde nasıl bir güven tablosu oluşturmuş olması çok önemlidir. Bu detaylar alınacak likiditenin güven boyutunu oluşturur. Müşteri açısından bu konuda herhangi bir sorun yok ise, işlemler devam eder. Gereken bir kaç belge ile kredi süresi başlar. İstenilen finansman çeşidine göre faiz oranlarını belirleyen banka, müşteriye sunar. Aylık ödeme tutarı ve kaç ayda ödeyeceğine dair bilgiler alınır. Bu bilgiler müşterinin belirleyeceği başlıklardır. Kendi gelirine ve ödeme şekline göre belirleyeceği tarih ve meblağ ödeme tablosunu oluşturur.

Kredi Ne Zaman Onaylanır?

Bankanın öncelikle ön onay sonra da kesin onay vermesi halinde müşterinin kredisi onaylanmış olacaktır. Onay sürecinde alınmak istenen paranın meblağsı da ödenecek halde olması araştırılır. Bankaların aldığı önlemler, karşılıklı güven konusunda bir zincir olmuş olur. Eski dönemlere göre bir çok şeyin değişim göstermesi, müşterinin nakit ihtiyacı gibi her türlü finansman desteği aranmasında ilk işlemler genellikle bankalar tarafından karşılanmaya başlamıştır.

Eğer bireyin başka bir bankadan öncesinde almış olduğu ya da şuan aldığı finansman var ise, bu sistemde görüntülenir ve buna göre işlemlere devam edilir. Bireyler, ödeme ve kredi puan durumuna dikkat ettikleri süre boyunca önlerine engel olacak durumlar çıkmayacaktır. Bu anlamda nakit ihtiyacı olduğu zaman istediği gün ve istediği yerden, nakit ihtiyacını temin etme fırsatı bulabileceklerdir.

Benzer:  Cumhurbaşkanı: Faizde Tavize Artık Yer Verilmeyecek!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Murat Acar dedi ki:

    Bende Cuma günü konut için kredi başvurusunda bulundum. Ne zaman onaylanacak diye merak ediyordum. Pazartesi bir cevap gelir diye tahmin ediyorum

BİR YORUM YAZ