Balkon Aydınlatma Fikirleri

Hava karardıktan sonra da eşsiz bir alana sahip olabilmek, yaz akşamlarında misafirleri ağırlamak ve keyif yapmak için balkonlar mükemmel alanlardır.

Hava karardıktan sonra da eşsiz bir alana sahip olabilmek, yaz akşamlarında misafirleri ağırlamak ve keyif yapmak için balkonlar mükemmel alanlardır.

Balkon için doğru aydınlatma fikirleri kullanarak akşamları daha keyifli bir alan yaratabilmeniz mümkündür. Balkon için aydınlatma fikirleri doğrultusunda doğru olarak uygulanan bir ışıklandırma, ortama daha başka bir hava katar. Balkonunuz eğer genişse verilen bir yemek veya romantik bir akşam için kullanabileceğiniz farklı ışıklandırma, evinizde olan mum ve küçük objelerle de çok ucuz bir dekorasyon hazırlayacağınız gibi, yeni nesil led teknolojisi ile de farklı etkiler yakalayabilirsiniz.

LED lambalar

Yaz akşamları balkonda yazın sıcağından uzaklaşmak isteyenler için, LED lambalar bazı avantajlar sağlar, örnek olarak, balkon veya kamelyada kullanmış olduğunuz LED lambalar UV ışık yaymadıkları için sinek, böcek ve her türlü haşeratı size çekmeyecektir.. Yine akıllı telefonlardan da kontrol edeceğiniz renkli bahçe aydınlatmaları çevrenize faklı bir atmosfer katacaktır. LED lambaların faydalarından biri de klasik lambalara oranla %80 daha verimli olmaları ve 25 kat daha uzun ömürlü kullanılmalarıdır. Bu size hem enerjide ve de bakım maliyetlerinde parasal tasarruf imkanı sağlayacaktır. Sonuçta birkaç dokunuş ile çok ucuza LED aydınlatmalar ile balkonunuzda farklılıklar yaratabilirsiniz.

Mumlar

Balkon korkulukların üzerine yerleştireceğiniz küçük, dekoratif ve az maliyete neden olan mumlar ile balkonunuza romantik bir hava katabilir ve oluşturulan bu loş bir ortamda keyifli sohbetler yapabilirsiniz.

Yerden aydınlatma

Geniş bir balkona sahip iseniz, zeminden aydınlatma da kullanabilirsiniz. Evinizde ki kullanmadığınız kavanoz, şişe gibi eşyaları kullanarak da keyifli ve harika aydınlatma çözümleri üretebilirsiniz.

Boya Seçimi

Balkon için aydınlatma fikirleri arasında balkon duvarlarınızın renginin seçimi de önem taşır. Açık renkler de boyanan balkon duvarları da, aydınlık yaratmakta yardımcı olur.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

14 − 12 =