EmlakBakan Özhaseki Açıkladı! Hem Çevre Korunacak, Hem Yatırım Yapılacak!

Bakan Özhaseki Açıkladı! Hem Çevre Korunacak, Hem Yatırım Yapılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki katılmış olduğu bir programda açıklama yaparak, Türkiye’deki çevreyi koruma amaçlı uygulamalardan bahsetti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlık ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın ortaklaşa organize etmiş olduğu “Tabiatı Keşfet Yeşil Çerçeve Fotoğraf Yarışması” ödül törenine katılım gösterdi. Program esnasında önemli meselelere değinen Bakan Özhaseki, ülke genelinde çevreyi korumaya yönelik gerçekleştirilen uygulamalardan bahsedip Türkiye’nin dünyanı en az kirleten ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti.

Ödül töreninde gerçekleştirmiş olduğu bu açıklamalarında tabiatın dengesinin bozulamaması konusunun ehemmiyetine de değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, gerçekleştirilen en küçük müdahalelerin dahi kuraklık, sel ya da bun gibi felaketlere neden olduğuna vurgu yaptı. Sanayi devriminden sonra doğanın dengesinin bozulmaya başladığını ve tabiatın tahrip edildiğini ifade ederek, Çevre ve Şehir Bakanlığı olarak bir taraftan çevrenin korunması sağlanırken, diğer taraftan yatırımların sürdürülmesini sağlayacaklarını da açıklamalarına ekledi.

Çalışmalarını “bal yaparken çiçeğine zarar vermeyen bal arısı” titizliği ile gerçekleştirdiklerini dile getiren Çevre Bakanı Özhaseki, yatırım yapılacak olan alanların daha önceden ayarlandığını, o yatırımdan ötürü dışarıya çıkacak olan ve çevre kirliliğine neden olacak olan faktörlerin sıfıra dönüştürülebilmesi adına alınması gereken her türlü tedbirin alınıp yapıldığını anlattı. Bu gibi prensipler ile çalışmalar yürütüldüğünü söyleyen Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak gerek doğayı, gerekse çevreyi korumaya çalıştıklarını, kirletenlerin önüne geçmeye çalıştıklarını, bunun ile beraber yatırımları sürdürülmesini sağlayacak yeni projeler hayata geçirmeye çalıştıklarını da anlattı.

Açıklamalarında son 15 yıl içerisinde Türkiye’nin çevreye yönelik önemli yatırımlar gerçekleştirdiğini hatırlatan Özhaseki, yüzde 81’lik nüfusa hitap eden su arıtma tesislerinin kurulduğunu, katı atık için de yine nüfusun yüzde 65’ine hitap eden katı atık arıtma tesislerinin ve bunun gibi pek çok projenin hayata geçirildiğine de dikkat çekti.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

12 + sixteen =

5,220BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
253TakipçilerTakip Et
1,481TakipçilerTakip Et