Emlak Apartmanda Gürültü Şikayeti Kime Bildirilmeli?

Apartmanda Gürültü Şikayeti Kime Bildirilmeli?
A

Sanayi devrimleri sonrası şehir yaşamına mahkum olan insanlar zaman içerisinde daha geniş alanlarda yerleşimlerden yani müstakil yaşamlardan apartmanlara geçiş yapmak zorunda kalmışlardır.

Müstakil yaşantının hem daha maliyetli hem de daha geniş alanlara yayılması hem ulaşım hem de yerleşim maliyetlerini artırmış zamanla bu durum yüksek katlı apartmanlar ile daha küçük alanlarda daha çok insanın yaşamasının yolunu açmıştır. Hal böyle iken farklı kültürlerden ve farklı yerlerden gelen insanların aynı apartmanlarda yaşamaları da farklı sorunları ve anlaşmazlıkları beraberinde getirmiştir.

Komşular Arasındaki Sorunlar

Komşular arasındaki başlıca sorunlar gürültü ve ses denetimi olarak göze çarpmaktadır. Bu sorunun çözümü için en uygun yol uzlaşma yolunu aramaktır. Komşular arası uzlaşmanın sağlanamadığı durumlarda ise devreye apartman yöneticiliği girer.

Apartman yönetimi gerekli mevzuat uyarınca komşuları uyarır ve ara buluculuk görevi görmeye çalışır. Bunu gerçekleştiremediği durumda ise tutanak tutarak tekrarlanması durumunda bunu yürürlüğe koyar. Apartman ve site yöneticiliği bunun yanı sıra apartman aidatları karşılığında güvenlik, temizlik ve idari diğer faaliyetleri yürütmekle yükümlüdür.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,505BeğenenlerBeğen
3TakipçilerTakip Et
9,434TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,853TakipçilerTakip Et