Emlak Alibeyköy-Eminönü Tramvay Hattı Projesi Çalışmalarına Başlandı!

Alibeyköy-Eminönü Tramvay Hattı Projesi Çalışmalarına Başlandı!

İstanbul'a yeni ulaşım hattı çalışmalarına başlandı.

İstanbul’da yeni ulaşım hattı çalışmalarına başlandı.

İstanbul’da Alibeyköy-Eminönü Tramvay Hattı ulaşım projesi çalışmalarına başlandı. İnşaat çalışmaları Doğuş İnşaat tarafından yapılmakta.

31 Ekim 2016’da Sözleşme İmzalandı!

31 Ekim 2016’da Alibeyköy-Eminönü Tramvay Hattı Projesi için ihale yapılmıştı. İhaleye katılan 139 milyon avro ile Akçadağ ve KMB, 153 milyon avro ile Doğuş, 199 milyon avro ile Kolin ve Adfa, 209 milyon avro ile Belen, ATZ ve Neoray, 214 milyon avro ile Makyol ve Kalyon, 217 milyon avro ile Gülermak, 219 milyon avro ile ,  EM, Heitkamp ve Rec ve 232 milyon avro ile Alarko teklif sunmuşlardı.İhaleyi kazanan Firma Doğuş İnşaat olup, sözleşme imzalanmıştı.

Alibeyköy – Eminönü Tramvay Hattı Çalışmalarını Doğuş İnşaat Yapıyor

Başlayan Alibeyöy-Eminönü yeni tramvay hattı çalışmalarını yapan Doğuş İnşaat konuya ilişkin açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalar doğrultusunda inşa aşamasına başlandığı söylendi.

Alibeyköy – Eminönü Projesi Bedeli 153 Milyon Avro Değerinde!

31 Ekim 2016 tarihinde Alibeyköy – Eminönü yeni tramvay hattı projesi için Doğuş İnşaat ile İşveren İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında sözleşme imzalandı. Proje bedeli değerlendirildi. 153 Milyon Avro olan projenin değeri elektromekanik ve araç alım işi yapımı için çalışmalara başlandı.

Alibeyköy-Eminönü Tramvay Hattı Projesinin Detayları

Alibeyköy – Eminönü Projesi kapsamında 14 adet yolcu istasyonu yapılacağı belirtildi. Yaklaşık olarak 10 kilometre olacak olan tramvay hattı çift hatlı raylı toplu taşıma projesi inşaatı, tramvay arazı temini ve elektromanyetik işleri bulunmakta.

Proje bitimindeki tahmini olarak yaklaşık ulaşım süresi hesaplandı. Yapılan hesaplamalar sonucunda ulaşımın 30 dk süreceği açıklandı. Proje kapsamında yolcu kapasitesinin ise saat başına 25 bin yolcunun olacağı söylenmekte.

Hangi İstasyonlar Olacak?

Alibeyköy Cep Terminali, Alibeyköy Metro, Alibeyköy Merkez, Sakarya Mahallesi, Silahtarağa, Eyüp Devlet Hastanesi, Eyüp Teleferik, Feshane, Ayvansaray, Balat, Fener, Cibali, Küçük Pazar ve Eminönü Meydanı

Yeni Tramvay Hattı Projesi Aralık 2018’de Bitecek!

Doğuş İnşaat yaptıkları hesaplamalar ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeleri sonrasında Alibeyköy – Eminönü Tramvay hattı projesinin yaklaşık olarak 780 iş gününde yani Aralık 2018’de biteceğini söyledi.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

6 + seventeen =

5,349BeğenenlerBeğen
8,759TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,675TakipçilerTakip Et