Emlak Ağaoğlu Maslak 1453 Projesi’nde Atatürk Heykeli Açılışına Binlerce Kişi Katıldı

Ağaoğlu Maslak 1453 Projesi’nde Atatürk Heykeli Açılışına Binlerce Kişi Katıldı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle gerçekleştirilmiş olan Ağaoğlu Maslak 1453 Projesi’nde ki Atatürk Heykeli açılışında on binlerce kişi yer aldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle gerçekleştirilmiş olan Ağaoğlu Maslak 1453 Projesi’nde ki Atatürk Heykeli açılışında on binlerce kişi yer aldı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından hayata geçirilmiş olan Maslak 1453 Projesi içerisinde ki Atatürk Heykeli açılışı Ali Ağaoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Ali Ağaoğlu Atatürk Heykeli Açılışında bir konuşma yaptı. Konuşmasında, açılışta bulunan gençleri gördüğünde geleceğin ne kadar parlak olacağını anladığını dile getiren Ağaoğlu, hayata geçirilen bu projede ki Atatürk Heykelinin bu projenin kalbi olduğunu dile getirdi. Bugün göklerde dalgalanan al bayrağın altında yaşıyor olmanın ve camilerin minarelerinde okunan ezanların büyük kurtarıcı ve kurucu olan Mustafa Kemal Atatürk sayesinde olduğunu da açıklamalarına ekledi. Bu nedenle kendisine çok şey borçlu olunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelini bu projeye yaptıklarını ve onun anısını burada birlikte yaşatacaklarını da belirtti. Heykelin detaylarından da bahseden Ali Ağaoğlu, 8 metre yüksekliğinde olan bu heykelin kaidesinde yer alan rölyefin üzerinde ayrıca 300 adet Kurtuluş Savaşını simgeleyen figürlerin bulunduğunu ve bu heykelin, kurtuluşun, azmin, kuvvetin, cesaretin ve kahramanlığın bir simgesi olduğunu da dile getirdi. Ayrıca Ali Ağaoğlu, Atatürk heykelinin dünyaca ünlü olan Azeri heykeltıraş Senan Eynullayev Ehedoğlu tarafından yapıldığı bilgisine de açıklamalarında yer verdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamı içerisinde gerçekleştirilen bu açılışta, bando takımlarının gösterisi ve Atatürk’e ait resim sergisi yer aldı. Ağaoğlu Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Ağaoğlu’nun katılımı ve hatta ev sahipliği ile gerçekleştirilmiş olan bu açılışa, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin İstanbul Konsolosu olan Yadulla Pashayev, Türkiye ve Azerbaycan’ın önde gelen iş adamları, Ağaoğlu Projelerindeki konut sahipleri, Mithat Ağaoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Asiye Ağaoğlu Anadolu Lisesi ve Nişantaşı Üniversitesi’nin öğretim görevlileri ile öğrencileri katıldı. Toplamda on bin kişiyi bulan katılımcılara, açılış sonrasında Murat Boz tarafından konser verilerek gece geç saatlere kadar unutulmuş bir gün yaşatıldı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,088TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,737TakipçilerTakip Et