Emlak22 Yıllık Yeni Sahibi Belirlendi!

22 Yıllık Yeni Sahibi Belirlendi!

Bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 500 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan Gölcük Tabiat Parkı’na yönelik daha önce açılan ihalede sona gelindi. Böylece milyonlarca insan için fotoğraf karesi olan bu doğa harikası parkın yeni işletmecisi de belirlenmiş oldu.

Bolu’da yer alan doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı’na yönelik başlatılan ihale tamamlandı. İhalenin ilk aşamasında iptalini talep eden Gölcük Platformu üyeleri ile bölge halkı da ihalenin son aşamasına katılım gösterdi.

İhaleye Toplam 12 Firma Hazırlandı

Bolu Gölcük Tabiat Parkı’nın konaklama hizmeti sunmasına yönelik açılmış olan bu ihalede, şartname alan şirket sayısında bir hayli artış görüldü. Önceki gün söz konusu şartname alarak ihaleye hazırlanan firma ve şirketlerin sayısı toplamda 7 iken, dün bu sayının 12’ye ulaştığı öğrenildi.

Son Aşamaya Kalan Firma Sayısı 3 Oldu

İhalenin ikinci aşaması, açık artırma yöntemi ile gerçekleştirildi. Açık artırmaya toplamda 3 firma katılırken, söz konusu ihalenin gerçekleştirildiği salon boşaltıldı. Bahsi geçen 3 firmadan Narven aylık bazda kira olarak 82 bin TL, Kurtuluş Tokcan 81 bin TL ve Gazella Otel – Grand Kartal’ın ise 70 bin TL teklif verdiği öğrenildi.

İhaleyi 116 Bin TL Teklif Veren Firma Kazandı

İhalenin gerçekleştirilen tüm aşamaları neticesinde Gölcük Tabiat Parkı’nın içerisinde 25 adet bungalov ve 19 odaya sahip olan bir dağ köşkü inşa edilerek 22 yıllığına kiralanması yönündeki bu ihaleyi Kurtuluş Tokcan kazandı. İhalede aylık olarak 81 bin TL kira teklifi vererek son aşamaya kalan Kurtuluş Tokcan, açık artırmada da 116 bin TL teklif vererek, Gölcük Tabiat Parkı’nın 22 yıllık yeni sahibi seçilmiş oldu.

Fakat konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, ihale komisyonunun değerlendirme yapmasının ardından tabiat parkının yeni sahibi, ihale komisyonunun değerlendirme yapmasının ardından kesin olarak ilan edilecek.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

1 Görüş

  1. bu tabiat harikasını inşalllah en iyi şekilde değerlendirirler inşalllah ülkemiz için hayırlı olur bu tabiat harikasının değerini bilmek lazım

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

thirteen − eight =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et