TOKİ 2019 Halkbank TOKİ Kredisi Hesaplama, Şartları ve Müşteri Hizmetleri

2019 Halkbank TOKİ Kredisi Hesaplama, Şartları ve Müşteri Hizmetleri

2019 Halkbank TOKİ Kredisi Şartları, 2019 Halkbank TOKİ Kredisi Faiz Oranları, Kredi Hesaplama, 2019 Halkbank TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası İletişim için Detaylar…

TOKİ, Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet göstermekte olan ve geçim sıkıntısı nedeniyle ev satın alamaya gücü olmayan dar ve orta gelirli aileler için konut üretimi gerçekleştiren bir kurumdur. Çalışmalarını kamu bünyesinde yürütmekte olan TOKİ, diğer bilinen adı ile Toplu Konut İdaresi, ülkenin hemen hemen her bir köşesinde TOKİ evleri hayata geçirmiş ve geçirmeye de devam etmektedir. Üstelik yalnızca konut üretimi değil, bunun ile beraber vatandaşların konutları satın alabilmeleri için 2019 Halkbank TOKİ kredisi gibi finans olanakları da sunmaktadır. Uygun ödeme koşulları ile kredi imkanı da sağlarken, bu sayede kısa süre içerisinde tapu sahibi olabilmeye imkan tanımaktadır.

2019 Halkbank TOKİ Kredisi Şartları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, her yıl düzenlemiş olduğu konutta indirim kampanyaları sayesinde, Halkbank ya da Ziraat Bankası gibi bankalardan temin edilecek olan TOKİ kredilerini sunarak hak sahiplerine tapularını erkenden teslim edebilmektedir. Daha önce TOKİ’den konut ya da iş yeri adına Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayan hak sahipleri, borcunu bir an önce ödeyerek tapusunu almak için 2019 Halkbank TOKİ kredisi imkanından faydalanabilmektedir.

Her yıl düzenlenen bu kampanya 2019 yılında ikinci defa düzenlenirken, hak sahipleri bu kredi fırsatı sayesinde konutta yüzde 24 indirim de alabilmektedir. Halkbank, kurumdan konut ya da iş yeri satın alan vatandaşlar için TOKİ kredisi faiz oranlarını oldukça makul seviyelere düşürürken, bu krediden faydalanabilmek için hak sahiplerinin ya borcunun tümünü ya da en az yüzde 25’ini ödeme, kuruma herhangi bir aidat, emlak vergisi borcunun olmaması gibi şartlar aranmaktadır. Konu ile alakalı olarak daha detaylı bilgi edinmek isteyenler için Halkbank TOKİ iletişim üzerinden hizmet alınabilmektedir.

2019 Halkbank TOKİ Kredisi Faiz Oranları

2019 Halkbank TOKİ kredisi faiz oranları, genellikle dönem dönem değişiklik gösterirken, ayrıca kullanılacak olan kredi miktarı ya da vade sayısı gibi faktörler göz önünde bulundurularak da belirlenmektedir. Örneğin; 2019 yılında düzenlenen indirim kampanyası ile TOKİ kredisi faiz oranları yüzde 1’in altına düşürülmektedir. Kampanya dahilinde kullanılacak olan 50 bin TL ve altındaki TOKİ kredisi için yüzde 0,99 civarında, 50 bin TL ve 100 bin TL arası için yüzde 1,06 civarında faiz uygulanmaktadır. Bu oranlar konut satışlarında geçerli olup, iş yeri satışlarında ise farklılık gösterebilmektedir.

2019 Halkbank Kredi Hesaplama – Ziraat Bankası

TOKİ kredi hesaplama işlemi, genellikle TOKİ başvurusu gerçekleştirerek konut ya da iş yeri satın almaya hak kazanan vatandaşlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Kuruma yapacak olduğu geri ödemenin ne kadar olacağı ya da indirim kampanyalarından faydalandığında ne kadar avantajlı olacağını görebilmek adına gerçekleştirilen TOKİ kredi hesaplama işlemi için çeşitli platformlarda mevcuttur. Bu krediler TOKİ tarafından hem Ziraat Bankası, hem de Halkbank aracılığı ile kullandırıldığında, hesaplama işlemi de bu iki banka üzerinden yapılabilmektedir. Tüketiciler kullanacak oldukları kredinin miktarı ve vade sayısı gibi bilgileri sisteme girerek ödeyecek oldukları taksit tutarını kolaylıkla öğrenebilmektedir.

2019 Halkbank TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası İletişim

Halkbank, Toplu Konut İdaresi Başkanlığının hayata geçirmiş olduğu konut projeleri, iş yerleri ve bu taşınmazların satışları ile alakalı olarak tüketicilerin sorularını yanıtlamakta, hak sahiplerini ilgili birimlere yönlendirebilmektedir. TOKİ kredisi ile alakalı olarak merak edilen sorular, talepler, öneriler ya da şikayetler için bir müşteri iletişim hattı oluşturan Halkbank, bu gibi hizmetlerini müşteri iletişim hattı üzerinden sunmaktadır. TOKİ’den konut ay da iş yeri satın almayı düşünen hak sahipleri alo TOKİ hattı üzerinden bilgi alabileceği gibi 2019 Halkbank TOKİ Müşteri Hizmetleri Numarası üzerinden de bilgi alabilmektedir. Bu doğrultuda aranabilecek müşteri hizmetleri numarası ise; 0850 222 04 00’dır.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

14 − 11 =

5,349BeğenenlerBeğen
8,760TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,673TakipçilerTakip Et