GayrimenkulEks

2017 TOKİ Yılı Olacak! Toplam 65 Bin Konut İnşa Edilecek

2017 TOKİ Yılı Olacak! Toplam 65 Bin Konut İnşa Edilecek

TOKİ, 2017 Hedefini Açıkladı

2017 TOKİ için ilklerin yılı olacak. Bu kapsamda yeni yıl hedeflerini ve projelerini açıklayan TOKİ yenilikçi anlayışıyla dikkat çekti. Başkan Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada 2017’de TOKİ, 65 bin sosyal konut projesini ihaleye çıkartacak.

Değişen İhtiyaçlara TOKİ Kalitesi!

Gelişen ve değişen ihtiyaçlara yönelik konut üretimine devam eden TOKİ geçtiğimiz yıl hedefinin üzerinde üretim yapmayı başardı” diyen Başkan Turan, bu yılın hedeflerini yakalayabilmek için faaliyetlerini aralıksız sürdüreceklerini bildirdi. Çalışmaları bölge bazında değerlendiren Başkan Turan, “Tüm yurtta yeni projeler ve ihaleler söz konusu olacak” şeklinde konuştu.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki konut ihtiyacının hat safhada olduğunu belirten Turan, “Bölgedeki faaliyetlerimize hız verdik. TOKİ 2017 yılında bölgede toplam 12 bin 357 adet konutun üretimi için, inşa çalışmaları devam ediyor” dedi. Buna göre Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, ve Şırnak’ta konut inşa çalışmaları yürütüyor.

Doğu Anadolu Bölgesi

TOKİ geçtiğimiz sene bölgede 4151 konutun inşasına başladı. TOKİ 2017 yılında bölgeye inşa edeceği konut sayısını 6 bin 964 adet olarak açıkladı. Doğu Anadolu Bölgesinin Ağrı, Erzurum, Erzincan, Kars, Elazığ, Hakkari, Malatya, Tunceli ve Van kentlerinde uygun fiyatlı konut inşa edecek.

Marmara Bölgesi

TOKİ 2017 yılında Marmara Bölgesinde çok sayıda projeye imza atılacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan 2017 yılında bölgede toplamda 12 bin 716 adet konutun ihaleye çıkacağını açıkladı. Bölgede Özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüm kapsamında birçok ilçede yeni konut projeleri hayata geçecek.

İstanbul dışında bölgenin Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa ve Balıkesir illerinde de konut inşa çalışmaları başlayacak.

Karadeniz Bölgesi

TOKİ Başkanı Turan Karadeniz Bölgesindeki konutların bölgenin coğrafi şartları göz önüne alınarak inşa edileceğinin altını çizdi. 2017’de bölgeye inşa edilecek konut sayısı on bin 20 konut olarak açıklandı. Trabzon, Amasya, Bartın, Bolu, Tokat, Kastamonu, Düzce, Karabük ve Bayburt kentleri çalışmaların yürütüleceği kentler arasında yer aldı.

Akdeniz Bölgesi

TOKİ yeni yılda Akdeniz Bölgesi’ne de yatırım yapacak” diyen Başkan, bölgenin kendine has komşuluk ilişkilerini de göz önüne alarak konut üretiminin yapılacağını söyledi. 2017 yılında Akdeniz Bölgesinde Antalya’dan Mersin’e kadar birçok kentte toplamda yedi bin 84 adet TOKİ konutu inşa edilecek.

Benzer:  2018 TOKİ Hatay Reyhanlı Konutları! 61 Konut, 10.000 TL Peşinat, Kurasız ve Şartsız!

Ege Bölgesi

Dar gelirli vatandaşlara yönelik konut üretimi yapan TOKİ, Ege Bölgesinde de toplamda altın bin 593 adet konutu inşa etmeyi hedefliyor. 2017 yılında bölgenin İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak illerinde farklı sayılarda konutun üretimi yapılarak, sahiplerine teslim edilecek.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Banka Faiz Oranlarının Artması Konut Satışlarını Vurdu!
Bu Adalar Satılık! Kendine Ait Adası Olsun İsteyenler Dikkat!
Emlak Konut GYO: Her Başvurana İnşaat Ruhsatı Verilmemeli!
4.200 Bina Yıkılacak! Rize Şehir Merkezi Yer Değiştirecek!
GYODER’den Gayrimenkul Sektörüne Yeni Bir Rapor Geliyor!
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ