Emlak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün 40 Yıllık Yenilenmesi Bitti!

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün 40 Yıllık Yenilenmesi Bitti!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda 12 Haziran Pazartesi günü başlayan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü  tadilat çalışmaları artık sona erdi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü 40 Yıllık Yenilenmesi Bitti!

12 Haziran 2017 tarihinden bugüne kadar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü için tadilat çalışmaları yapılıyordu. Yapılan çalışmaları 40 yıllık tadilat içindi. Artık bunun sonuna gelindi. Bakan Ahmet Arslan açıklama yaptı. Arslan, 40 yıllık 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çalışmaları 72 günde tamamlandığını, bugünden itibaren tamamen trafiğe açık hale geleceğinin bilgisini aktardı.

Köprünün tüm bakım, onarım ve yapısal takviye işlemleri tamamlandı. Çalışmaların sona ermesi ile birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün trafiğe kapatılan şeritlerinin artık açılması, toplamdaki 6 şeridin de hizmet vermesi beklenmekte.

Hem Gişeler Kaldırıldı Hem de Tadilat Bitti

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından alınan bilgiler doğrultusunda köprünün asfalt, yalıtım ve genleşme çalışmaları sona erdi. Yan yollarında da temizleme işlemleri de tamamlandıktan sonra tüm çalışmalar için artık son nokta konuşmuş olacak. Önceki dönemlerde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü trafiğinin biraz da olsa nefes alması için tüm gişeler kaldırılmıştı. Fakat tadilat çalışmalarının başlaması ile beraber İstanbul’da yaşayan vatandaşlar trafik sorunu çekmeye başlamışlardı. Hem tadilatların sona ermesi hem de gişelerin kaldırılmış olması ile İstanbul’da yaşayan ve İstanbul’u ziyaret eden herkes rahat bir nefes alacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, geçen hafta tadilatların 25 Ağustos günü tamamen biteceğini hakkında açıklama yapmıştı. Fakat hem çalışmaların hızlandırılması hem de yapılan işlerin planlı olması sebebiyle açıklanan tarihten 3 gün tüm çalışmalar sona erdi. Yüzde 40’lık kısmı yenilenen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, önümüzdeki 40 senelik tüm çalışmalarını tamamlamış oldu.

Peki Köprüde Hangi Çalışmalar Yapıldı?

  • 3 gidiş şerit 3 geliş şeridi olmak üzere 6 şeridin tüm asfalt çalışmaları tekrardan yapıldı.
  • Asfaltın altında yer alan yalıtım tabakası kaldırıldı ve genleşme derzleri çıkarıldı.
  • Yalıtım tabakası altında yer alan çelik kısmı yenilendi. Tekrardan koruyucu tabaka takıldı ve sonrasında asfaltlama işlemleri yapıldı.
  • Paslanmış olan çelik tabakaların yerine de yenileri konuldu.
Avatar
Meltem Canalanhttps://gayrimenkuleks.com/
Meltem Canalan - Emlak, Ekonomi ve Bankalar kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,436BeğenenlerBeğen
9,092TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,740TakipçilerTakip Et