TOKİ TOKİ Bursa Devam Eden Projeleri 2019

TOKİ Bursa Devam Eden Projeleri 2019

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, kısaltılmış adı ile bilinen TOKİ, tüm Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğu projelerinin yanı sıra Bursa’da da pek çok projeye imza atmaktadır. Bursa’da geçmişten günümüze kadar yüzlerce sosyal konut projesi hayata geçiren İdare, 2019 yılı için de çeşitli projelerin planını gerçekleştirirken, bunlardan birçoğu için de çalışmalara başlamış ya da Bursalıları ev sahibi yapmıştır. Kentte inşa etmiş olduğu projelerdeki TOKİ evlerini Bursalı vatandaşlar için sunan kurum, kent halkına ucuz fiyatlarla ev sahibi olabilme olanağı sağlamıştır. Üstelik bu çalışmalarına da devam ederek, hemen hemen her geçen gün ülke genelinde yüzbinlerce dar gelirli aileyi ev sahibi yapmaktadır.

2019 TOKİ Bursa Devam Eden Projeleri

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2019 yılı için Bursa’da hayata geçirilecek olan pek çok projenin planını hazırlarken, bu projelerden pek çoğunu hayata geçirmiştir. Ancak bu doğrultuda hali hazırda 2019 TOKİ Bursa devam eden projeleri mevcut bulunmazken, kentte çalışmaları sürdürülen projeler hakkında TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden bilgi edinebilmek mümkündür.

Ayrıca 2019 TOKİ Bursa devam eden projeleri hakkında daha net ve ayrıntılı bilgi TOKİ Müşteri Hizmetlerinden de edinilebilmektedir.

2019 TOKİ Bursa Projeleri Şartları

TOKİ, pek çok projesinde olduğu üzere Bursa’daki projelerinde de bazı satış şartları koşmaktadır. 2019 TOKİ şartları olarak nitelendirilebilen bu şartların ilki, başvuru yapacak olan dar gelirli vatandaşın Türk vatandaşı olmasıdır. 2019 TOKİ şartlarının diğerleri ise; Bursa’da en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak, aylık hane gelirinin en fazla 4 bin 500 TL olması, başvuru sahibinin 25 yaşını doldurmuş olması, daha önce konut satın almamış olması, TOKİ’ye konut kredisi başvurusunda bulunmamış olması ve her haneden yalnızca bir kişinin başvuru yapmasıdır.

2019 TOKİ Bursa Başvurusu

Vatandaşlar, Bursa’da hayata geçirilen nitelikli sosyal konut projelerinden ev sahibi olabilmek için, projeye göre ilan edilen tarih aralığında Halkbank ya da Ziraat Bankası gibi ilgili bankaya müracaat ederek 2019 TOKİ Bursa başvuru işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Başvuru yapan vatandaşlar projelerden hak sahibi olabiliyorken, 2019 TOKİ başvuru için de, kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuru tarihlerini takip etmesi gerekmektedir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

six + two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,437BeğenenlerBeğen
9,072TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,740TakipçilerTakip Et