Vadi İstanbul Konut Projesi

Sektörün önemli isimleri Artaş İnşaat ve Invest İnşaat’ın iş birliği neticesinde hayata geçirilen Vadi İstanbul Projesi, İstanbul’un en önemli bölgelerinden biri olan Ayazağa’da yükseliyor.

Yaklaşık olarak 424 metrekarelik bir proje alanı üzerine inşa edilen bu proje, Vadi İstanbul Teras, Vadi İstanbul Bulvar ve Vadi İstanbul Park olmak üzere 3 etaptan meydana geliyor.

Konut projeleri kapsamında hayat bulan bu dev projede 915 adet konuta yer verilmesi planlanırken, ayrıca 103 bin metrekarelik alana bir AVM, 760 metre uzunluğunda mağazaların yer alacağı bir cadde, 20 bin metrekarelik alana home Office, 300 bin metrekarelik alana lüks ve tam donanımlı ofisler ve yaklaşık olarak 26 bin metrekarelik bir alana ise 5 yıldızlı bir otel inşa edilecek.

Toplamda 3 etap olarak muhteşem bir şekilde tasarlanan bu devasa büyüklükteki projenin toplam inşaat alanının ise 1 milyon 350 bin metrekare olduğu ifade ediliyor.

Söz konusu proje alanının bedeli haricinde yaklaşık olarak 2 Milyar Türk Lirası civarında bir yatırım karşılığında hayata geçirilen Vadi İstanbul Projesi bu olağanüstü tasarımında ise SOM Architecture ve İKİ Desing imzası taşıyor.

Projede yer alacak olan 915 adet konutun tipleri hakkında elde edilen bilgilere göre daireler 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon ve 5 oda 1 salon dubleks olacak şekilde dizayn ediliyor. Söz konusu bu dairelerin büyüklükleri ise 80 metrekareden başlangıç göstererek 300 metrekareye kadar yükseliyor.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.