Metropol İstanbul Konut Projesi

İstanbul’un Finans Merkezi sınırları içerisinde hayata geçirilen Metropol İstanbul Projesi, Emlak Konut GYO ve  Varyap imzasına sahip olan bir projedir.

Ataşehir’de yer alan 100 bin metrekarelik bir proje alanı üzerinde yükselen Metropol İstanbul Projesi, Türkiye’nin ilk büyük karma ekolojik projelerinden biri olma niteliği taşıyor.

Karma fonksiyonlu kule, ofis ve iş merkezleri, rezidans kuleleri, alışveriş merkezi ve rekreasyon alanlarından meydana gelen bu projeyi, bir uluslararası mimarlık şirketi olan RMJM ile beraber Dubai’de yer alan dünyanın en yüksek binası olma özelliğine sahip Burj Khalife’nin tasarımcı Hyder Mühendislik tarafından tasarlanıyor.

Konut projeleri kapsamında hayata geçirilip dünyanın sayılı karma projelerinden biri niteliğini taşıyan Metropol İstanbul, yaklaşık olarak bin 500 adet bağımsız ünite, rezidans ve ofisleri sayesinde yaşam alanını bambaşka kılıyor. Ayrıca bu projenin önde gelen özelikleri arasında 400 metrelik cadde konseptine sahip alışveriş caddesi, 250 metre yüksekliğinde inşa edilip Avrupa’nın en yükseği olacak olan kulesi ve Anadolu Yakası’nın en büyük sinema salonuna sahip olmasıdır.

Bu özelliklerinin yanı sıra Metropol İstanbul Projesi, karma fonksiyonlu metropol kulesi, rezidans blokları, ofisleri ve iş merkezleri, hem alışverişi, hem de eğlenceyi bir arada sunan alışveriş cadde – pasaj konsepti, devasa büyüklükteki sinema salonu, yüzme havuzları, tenis kortu, spor salonu, fitness merkezi, hamam, sauna, spa gibi alanların yer aldığı sosyal tesis, yürüyüş ve bisiklet yolları, çok amaçlı konferans ve toplantı salonları, rezidans hizmetleri, yeşil bant ve rekreasyon alanları ile de bir hayli dikkat çekiyor.

Konum itibari ile de prestij ve avantaj sahibi olan bu proje, İstanbul’un yeni yüzü olmaya hazırlanıyor…

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

18 + eighteen =