Erkek Bebek Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Erkek bebek odasında klasik kullanılan renkler vardır.

Erkek Bebek Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Erkek bebek odasında klasik kullanılan renkler vardır. Erkek bebek odasını dekore ederken bebeğin büyüyeceği göz önünde bulundurularak kendi kullanımına uygun ortam oluşturulmalıdır.

Renk ve mobilya seçimleri, duvar kaplamaları, perde ve halı gibi kullanılan detaylar erkek bebeği için uygunken çocukluk dönemi için de uygun seçimler olmalıdır. Erkek bebek odasını kullanımında ebeveynlerin de payı büyüktür. Bu nedenle odada büyük bir koltuk kullanılması doğru olacaktır. Ayrıca çok fonksiyonlu mobilyaların tercih edilmesi çocukluk döneminde yer kazandıran önemli etkenlerdir.

Erkek Bebek Odasında Renk Tercihi

Kahverengi bebek odalarında kullanılan bir renk değildir. Mavi, sarı gibi renkler erkek bebek odalarında sık kullanılan renklerdir. Fakat mavi veya yeşil tonlarının kahverengi ile dengelenmesi odanın basitliğini ve bebeksi havasını ağırlaştıracak ve renk dengesini sağlayacaktır. Mavi duvarlar kahverengi mobilyalar ile tamamlanabilir. Veya tavanda kullanılan canlı mavi tonu kahve mobilyalar ile kontrast oluşturabilir.

Sakinlikten uzak canlı renklerin hakimiyetini isteyenler için soft renkler ile canlı bir iki rengi kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Uçuk mavi tonları ile beraber canlı kırmızı, sarı renklerin kullanımı ortamı eğlenceli hale getirecektir. Canlı sarı renk ile soft yeşil bir renk de beraber kullanılabilir. Canlı sarı rengin bir duvarda kullanılması ortamı canlandırırken mobilyalarda soft yeşil renk kullanımı doğru olabilir.

Ahşap renginin direk mobilyalarda kullanılması ile mavi ve yeşil tonları uyum içindedir. Ahşap renginin kullanımı bebek odasından daha çok çocuk odası olarak modern bir görünüm kazandıracaktır.

Erkek Bebek Odası İçin Küçük Fikirler

Erkek bebek odalarında hem işlevsel hem de tasarım amaçlı kullanılabilecek kuş kafesleri ortama farklı bir hava kazandıracaktır. Görsel olarak çok güzel görünen bu objeler içinde yerleştirilen aydınlatmalar ile de odada gece lambası görevinde kullanılabilirler.

Duvarlarda çerçeve içinde isimler yazılarak odadaki duvarlar değerlendirilerek çocuğu özel hissettirmek de mümkündür. Hem ortamı renklendirecek hem de özel bir tasarım oluşturma fikri sunacaktır. Çocuk odasında güzel bir görüntü oluşturmayan prizleri renkli bantlar veya kumaşlar ile süslenebilir. Odanın tasarımına ayak uyduracak bu fikir kötü görüntüyü ortadan kaldıracaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.