Çalışma Masası ve Ofis Aksesuarları

Çalışma masasında veya ofiste masa başında çok çalışan kişiler için zaman geçiren kişiler için masa düzeninin önemi kadar masa üstünde havayı değiştirecek aksesuarlar da çok önemlidir.

Çalışma Masası ve Ofis Aksesuarları

Çalışma masasında veya ofiste masa başında çok çalışan kişiler için zaman geçiren kişiler için masa düzeninin önemi kadar masa üstünde havayı değiştirecek aksesuarlar da çok önemlidir.

Aksesuarların seçimi de masa büyüklüğü ve kullanımına göre değişiklik gösterir. Aksesuar kullanımı motivasyonu arttıracak önemli bir unsurdur fakat çok fazla kullanılması da dikkat dağınıklığı yaratabilir. Aksesuar seçimlerinde belli dönemlerde değişiklikler yaparak da masanın sıkıcı bir ortam haline gelmesi engellenebilir.

Aksesuar Seçimleri

Çalışma hayatını masa başında geçiren ve stresli anlar yaşayan pek çok kişi için sevdiklerinin fotoğraflarını şık bir çerçevede masa üstünde kullanmak klasik falan geçerli bir seçenektir. Hatta kişinin el yapımı çerçevede kullanacağı aile fotoğrafı daha değerli olduğunu hissettiren bir seçim olabilir.

Ortamın karışıklığının içinde sade, tekdüze bir ofis masası çok sıkıcı ve bunaltıcı olur. Bunun için en azından kişinin çalışma masasını canladırmak kendi elindedir. Renkli kalemlikler ve dosya tutucuları ile ortama değişik bir hava kazandırmak mümkündür. Ayrıca sadece iş ortamı için değil evdeki çalışma ortamını da renkli birçok malzeme ile canlandırmak doğru olacaktır.

Çalışma masası küçük bir alan olduğu için üstüne kullanılacak en küçük parçanın bile kullanım şekli ve tarzı havayı değiştirmede yardımcı olacak bir detaydır. Bu nedenle kullanılacak mouse pad’lerde renkli seçimler bile ortamı renklendirecek güzel bir seçimdir. Ve en önemlisi masanın stresini uzaklaştırmak ve çalışma masasını yaşayan bir yer haline getirmek bitki seçimleri ile çok kolaydır. Minyatür saksılarda kullanılacak kaktüsler, renkli çiçekler ortamın havasını tamamen değiştirecektir.

Küçük Çalışma Masası İçin Aksesuar Seçimi

Dar çalışma ortamlarında mekan için de masa için de en geçerli tercih ayna olacaktır. Kişinin kendi tasarımını da yansıtabileceği şık ve orta büyüklükte bir ayna kullanımı masanın havasını değiştirecektir. Aynı zamanda da işlevi ile de yararlı bir tercih olabilir. Dar ortamlarda birçok kablonun yer çalıyor olması doğru bir görüntü oluşturmaz. Bu nedenle kablo tutucuların kullanılması daha düzenli bir ortam sağlayacaktır. Gereksiz yer kaybını engelleyecektir.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.