Emlak2021 İmar Barışı Ödemeleri Nereye ve Nasıl Yapılacak?

2021 İmar Barışı Ödemeleri Nereye ve Nasıl Yapılacak?

24 Haziran seçimlerinden önce hayata geçirilen ve aylardır adından bir hayli söz ettiren İmar Barışı, Türkiye’de belli bir tarihten önce imarsız ya da imara aykırı bir şekilde inşa edilen yapıların kayıt altına alınmasını sağlayan bir düzenlemedir. Bu düzenleme sayesinde imarsız yapılarda yaşamını sürdüren vatandaşlar 2020 imar barışı ödemeleri yaparak Yapı Kayıt Belgesi almaya hak kazanmaktadır.

2020 İmar Barışı Ödemeleri Nereye Yapılacak?

2020 imar barışı ödemeleri, hükümet tarafından uygulamaya sokulan İmar Barışından faydalanarak ruhsatsız yapılarına tapu gibi Yapı Kayıt Belgesi almak isteyen vatandaşların ödemesi gereken meblağdır. 2020 imar barışı düzenlemesinden yararlanmak isteyen vatandaşlar öncelikle e-devlet üzerinden başvuruda bulunmaktadır. Yapıya dair tapu bilgileri, ada – parsel numaralı, yapının bulunduğu kat sayısı, yapının birim maliyeti, büyüklüğü, yapının bulunduğu arsanın metrekaresi, cinsi gibi gerekli bilgileri sistemde doğru bir şekilde doldurarak başvuruda bulunan vatandaşlar için, hükümet tarafından Yapı Kayıt Belgesi için ödemesi gereken bir bedel çıkarılmaktadır. Ortaya çıkan bedel adına İmar Barışı ödeme yerleri e-devlet sistemi üzerinden online olarak yapılabildiği gibi Ziraat Bankası, Halkbank gibi bankalar aracılığı ile de yapılabilmektedir.

İmar barışına başvurusunu tamamlayan vatandaşlar imar barışı ödeme ziraat işlemini, bankaya müracaat ederek gerçekleştirebilecek.

İmar Affı Ödemeleri Nasıl Yapılacak?

İmar affı ödeme işlemleri, Ziraat Bankası, Halkbank gibi bankaların internet şubesinden ya da şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için başvuru sahibinin başvuru numarasını kullanması gerekmektedir. Örneğin; Ziraat bankasına müracaat eden yapı sahibi, müşteri danışmanına başvuru numarasını vererek ödemesi gereken bedeli ödeyebilmektedir.

Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

five × two =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
267TakipçilerTakip Et
1,450TakipçilerTakip Et