TOKİ 2019 TOKİ Personel Alımı Şartları

2019 TOKİ Personel Alımı Şartları

Toplu Konut İdari Başkanlığı, ihtiyaçları doğrultusunda zaman zaman TOKİ iş ilanları yayımlayarak personel alımları gerçekleştirmektedir.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, diğer adı ile TOKİ, Türkiye’de dul, yetim, engelli, emekli, şehit yakınları, harp ve vazife malulleri gibi özel durumda olan dar ve orta gelirli ailelere özel olarak konut üretimi gerçekleştiren ve vatandaşlara nitelikli sosyal yaşam alanları sunan bir kuruluştur. Kamu bünyesinde faaliyet göstermekte olan TOKİ, ülkenin hemen hemen her köşesinde, her geçen gün yeni projeler hayata geçirmeye devam ederken, ayrıca inşa ettiği konutları da her gün sahiplerine teslim etmektedir. Çalışmalarına hız kesmeden devam edebilmek için de zaman zaman TOKİ personel alımı, işçi alımları, memur alımları, eleman alımları gerçekleştiren kurum, bu doğrultuda yayımlamış olduğu ilanlar sayesinde bireyler iş olanakları da sağlamaktadır.

TOKİ Personel Alımı Şartları Nelerdir?

TOKİ personel alımı, genellikle uzman yardımcısı, harita teknikeri, inşaat mühendisi, elektrik teknikeri, inşaat işçisi, cnc operatörü, aşçı, avukat, teknik eleman, makine mühendisi, mimar, engelli personel, eski hükümlü işçi, sınavsız personel gibi çeşitli kadrolar için gerçekleştirilmektedir. TOKİ iş ilanlarından belirtilene göre personel alımı şartlarında, adayların eğitim seviyesinin en az ilköğretim mezunu olması gerekmektedir. Bunun ile beraber ilanlarda lise mezunu, ön lisans mezunu ya da lisans mezunu bay bayan personel olması, tecrübeli ya da tecrübesiz olması gibi şartlar da aranmaktadır.

TOKİ Personel Alımı Yapıyor mu?

Toplu Konut İdari Başkanlığı, ihtiyaçları doğrultusunda zaman zaman TOKİ iş ilanları yayımlayarak personel alımları gerçekleştirmektedir. Türkiye genelin 1 milyon 200 bin konut üretimim gerçekleştirmeyi hedefleyen TOKİ, bu hedef doğrultusunda bünyesinde 50 binin üzerinde personel çalıştırırken, her projede meydana gelen ya da gelebilecek olan kadrolara da alım yapabilmektedir.

TOKİ İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

TOKİ alımları kapsamında kurumun bünyesinde istihdam edilmek ve iş başvurusu yapmak isteyen bireylerin İdare tarafından yayımlanan iş ilanlarını takip etmesi gerekmektedir. İdare tarafından yayımlanan ilanlardaki iş başvuru formunu doldurarak TOKİ’nin insan kaynakları departmanına iletmesi gerekmektedir. Bu sayede adayların iş başvuruları detaylı olarak incelemeye alınmakta ve uygun bulunan adaylar görüşme gerçekleştirmek üzere İdareye davet edilmektedir. Gerçekleştirilen mülakatlar neticesinde onaylanan personeller TOKİ alımları kapsamında kurumun bünyesinde dahil edilmektedir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,437BeğenenlerBeğen
9,073TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,739TakipçilerTakip Et