TOKİ 2019 TOKİ Bursa Projeleri ve Başvuru

2019 TOKİ Bursa Projeleri ve Başvuru

2019 TOKİ Bursa Projeleri, Konut Projeleri Başvuruları, Başvuru Şartları, Süresi ve TOKİ Konutlarıyla ilgili diğer detaylar…

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, her geçen gün ülke çapında yeni bir sosyal konut projesi hayata geçirmekte olan bu kurumdur. Uzun yıllardır dar gelirli olup bir ev satın almaya gücü olmayan aileleri ev sahibi olabilme hayallerine kavuşturmakta olan TOKİ, şimdiye dek Türkiye’nin hemen hemen her köşesinde yüzbinlerce proje inşa ederek vatandaşları ev sahibi yapmıştır. Bu çalışmalarına her geçen gün bir yenisini daha ekleyen bu kurum, inşa etmiş olduğu TOKİ evleri sayesinde durumu müsait olmayan vatandaşlar için nitelikli yaşam alanları sunmaktadır. 2019 TOKİ Bursa Projeleri de, kurumun bu doğrultuda planlamakta olduğu projeler arasında yer almaktadır.

2019 TOKİ Bursa Projeleri

Toplu Konut İdaresi, İstanbul’da, İzmir’de, Van’da, Diyarbakır’da ve ülkenin her ilinde yeni projeler hayata geçirdiği gibi, Bursa’da da çeşitli sosyal konut projelerine imza atmaktadır. 2019 TOKİ Bursa Projeleri ise; Orhaneli Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen 148 konutluk TOKİ Orhaneli Projesi, Cihatlı Mahallesi’ndeki 224 konutluk 3. Etap Projesi, aynı bölgede Gemlik Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen bin 400 konutluk Toplu Konut Projesinin 4. Etap 2. Bölümü, 119 konutluk İznik TOKİ Konutları Projesi, 52 Konutluk İznik Selçuklu Mahallesi Toplu Konut Projesi ve 78 konutluk Keles Cuma TOKİ Projesi gibi projelerdir.

2019 TOKİ Bursa Projeleri Başvurusu

Kentte hayata geçirilen alt gelir grubu ile orta gelir grubu projelerinden ev sahibi olmak isteyen Bursa halkının 2019 TOKİ Bursa başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda gerçekleştirilecek olan başvurular, Toplu Konut İdaresinin anlaşmalı olduğu Halkbank ve Ziraat Bankası gibi bankalar aracılığı ile gerçekleştirilirken, kent halkının projeler için başvuru tarihlerini takip etmesi gerekmektedir. TOKİ Bursa başvuru tarihleri ise projeye göre değişiklik gösterirken, kurumun resmi internet sitesi üzerinden elde edilebilmektedir.

2019 TOKİ Başvuru Şartları

2019 TOKİ başvuru şartları, diğer pek çok projenin şartları ile hemen hemen aynıdır. Bu doğrultuda vatandaşların en az 1 yıldır projenin hayata geçirildiği il ve ilçede, yani Bursa’da ikamet ediyor olması ve aylık hane gelirinin en fazla 4 bin 500 TL olması gerekmektedir. Bunun dışında başvuru yapacak olan kişinin kendisinin, eşinin ya da çocuklarından herhangi birinin üzerine kayıtlı konutun olmaması, daha önce TOKİ’ye konut ya da konut kedisi için başvuruda bulunmamış ve kullanmamış olması gibi şartlar da, yine 2019 TOKİ başvuru şartları arasında yer almaktadır.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

12 + 20 =

5,349BeğenenlerBeğen
8,760TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,673TakipçilerTakip Et