GayrimenkulEks

Kanal İstanbul’un Temeli Ne Zaman Atılacak?

Kanal İstanbul’un Temeli Ne Zaman Atılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gün içerisinde yaptığı açıklamalar Kanal İstanbul hakkında önemli bilgiler içerdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul temelinin bu yıl sonunda ya da 2018 başında atılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘çılgın proje’ olarak tanımlanarak kamuoyuna tanıtılan Kanal İstanbul Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul projesinin temelinin atılabilmesi adına son aşamaya kadar gelindiğini ifade eden Erdoğan, proje temelinin 2017 yılın sonunda veya 2018 yılının başında atılacağını belirtti.

Erdoğan, Sırbistan’da Konuştu

Türkiye-Sırbistan İş Forumu’nda yaptığı konuşma esnasında Kanal İstanbul Projesi hakkında ‘Bu benim hayalim’ yorumunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin İstanbul Boğazı’na paralel olarak yeni bir kanal olacağına dikkat çekti. Türkiye’deki mega projelerin çoğalmaya devam ettiğini ve edeceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu projenin temel atma töreninin bu yıl sonu veya gelecek yıl başında olacağını belirtti.

3. Havalimanının İlk Etabı 2018 Sonunda!

Konuşmasında Üçüncü Havalimanı hakkında da bilgiler paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya genelindeki en büyük havalimanının birinci etabının 2018 yılı sonuna kadar hizmete açılacağını ifade etti. Havalimanı için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Erdoğan, 2023 yılında 3. Havalimanı’nın tamamlanması ile birlikte 1 yılda 150 milyonluk yolcu kapasitesine ulaşılacağını kaydetti.

2002 yılından bu yana geçen süreçte devletçiliği bir kenara koyarak özelleştirmeye ağırlık verdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, özelleştirmenin AKP hükümeti öncesinde tıkandığını, AKP hükümeti ile birlikte önünün açıldığını ifade etti.

Sadece Kanal Değil, Yapay Ada, Liman ve Köprü Yatırımı!

Geçtiğimiz günlerde Kanal İstanbul Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, projenin aynı zamanda yapay ada, kruvaziyer gemiler için liman ve 5 adet de köprü barındırdığını ifade etti. İnşa edilecek kanalın Karadeniz ile kesişen kısmında bir dolgu aracılığı ile ileriye doğru gidilebileceğinin bilgisini paylaşan Arslan, bahsi geçen yapay ada, liman gibi yatırımların Marmara Denizi ile Kanal İstanbul Projesi’nin kesişim noktasına inşa edileceğini kaydetti.

Kanal İstanbul Projesi, -Yap, İşlet, Devret- yöntemi ile birlikte devletin sahip olduğu öz kaynaklar ile inşa edilecek.

Benzer:  Katar’dan Kanal İstanbul’a Çılgın Teklif!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
Konut Kredisi Faizleri Son 6 Yılın Rekorunu Kırdı!
Konut Sahibi Olmayan Kalmayacak! Sosyal Konut Seferberliği Sürüyor!
Atatürk Kültür Merkezi’nin Yıkımına Başlanıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ