Bankalar Ziraat Bankası'ndan Her Bütçeye Uygun Konut Kredisi Kampanyaları ve Tüm Detaylar!

Ziraat Bankası’ndan Her Bütçeye Uygun Konut Kredisi Kampanyaları ve Tüm Detaylar!

Bugünün Evini Yarına Bırakma sloganı ile duyuru yapan ve 120 ay vadeli konut kredisi desteği sağlayan Ziraat Bankası, uygun faiz oranları ile kolaylık sağlıyor.

Ülkemizde senelerdir bankacılık sektöründe müşterilerine en iyi, en kaliteli, en hızlı ve ihtiyaçlara uygun en doğru krediyi vermek için çalışan Ziraat Bankası, her türde ev alımları için de konut kredisi desteği veriyor.

Bugünün Evini Yarına Bırakma sloganı ile duyuru yapan ve 120 ay vadeli konut kredisi desteği sağlayan Ziraat Bankası, hem tek başına ev alanlara hem de yakınları, akrabaları, eşleri ya da dostları ile ortak ev alanlara, hem Oyak üyelerine özel hem de dosya masrafları ödenmeden, hem başka bankadan ev kredisi alan ancak memnun olmayıp Ziraat’e taşımak isteyen hem de inşaat halinde olandan her çeşit konut alımları için uygun faizli ev kredisi veriyor.

Biz bu haberimizde tamamlanmış yapılar için tek başına ev sahibi olmak isteyen ve bu kapsamda kredi imkanından yararlanmak isteyen kişilere özel düzenlenen konut kredisinden bahsedeceğiz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Sağlanan kredi imkanı 120 ay yani 10 yıla kadar uzanan vade süresi ile verilmektedir. Banka krediye konu olan satın alınan ev için ipotek tesisi koyar. Söz konusu ipotek tesisi bireylerin ödemelerini yapmamaları halinde kendisini güvence altına alması anlamına gelmektedir. Tüm konut kredisi taksit ödemeleri sona erdiği zaman banka ev üzerindeki ipoteği kaldırmaktadır.

Satın alınan evin değerinin yüzde yüzü yani tamamı kredi konut kredisi verilmemektedir. Konut kredisi başvurusu sırasında banka anlaşmalı olduğu eksper ile evin ekspertiz raporunu çıkartmasını ister. Ekspertiz raporundaki evin değeri bir çok özelliğe göre değişkenlik gösterir. Bu değerin yüzde 80’i (seksen) kadar kredi verilir. Ayrıca bunun için de ek bir ücret talep edilir.

Kredi kapsamında ek olarak alınan bir ücret daha vardır. Bu da sigorta ücretidir. Ziraat Bankası konut kredisi desteğinden yararlanabilmek için hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası (DASK) yapılması şarttır. Söz konusu sigortalar hem banka hem de müşterilerin yararınadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nerden Yapılır?

Pek çok kanal mevcuttur. Banka anında konut kredisi imkanı da sağlamaktadır. Yani bireyler banka şubelerinde gitmeden iş yerlerinden, evlerinden ya da alışveriş yaparken konut kredisi başvurusu yapabilirler. Bunlar; Ziraat Bankası şubeleri, Ziraat Bankası internet sitesi, bankanın internet şubesi, mobil şubesi, çağrı merkezi ve ATM’leridir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Söz konusu kredinin faiz oranları hem vade sürelerine göre hem de bankaya talep edilen kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir.

1 ile 100.000 TL arasında konut kredisi, 100.001 ile 1.000.000 TL konut kredisi ve 1.000.000 TL ve üzerindeki tutarlarda konut kredisi olarak sınıflandırma yapılmıştır.

  • 1 ile 100.000 TL arasında kredi alan bireyler için 36 ay vadeye kadar yüzde 0,88 ve 36-120 ay arasındaki vadede yüzde 0,95
  • 100.001 ile 1.000.000 TL arasında kredi alan bireyler için 36 ay vadeye kadar yüzde 0,95 ve 36-120 ay arasındaki vadede yüzde 1,03
  • 1.000.000 TL ve üzerindeki tutarlarda kredi alan bireyler için 36 ay vadeye kadar yüzde 1,03 ve 36-120 ay arasındaki vadede yüzde 1,08 oranında faiz uygulanır.

Faiz oranları, 11 Eylül 2017  tarihi itibariyle GayrimenkulEks editörleri tarafından aşağıdaki bağlantı kullanılarak özel hazırlanmıştır.

http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun krediler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

12 − 9 =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et