GayrimenkulEks

Yoğun İstek Üzerine Tokat Niksar’a TOKİ Konutları!

Yoğun İstek Üzerine Tokat Niksar’a TOKİ Konutları!

Tokat ilinin Niksar ilçesinde emekli vatandaşlar ile tüm vatandaşlar kapsamında planlanan 306 konutun çalışmalarına start verildi.

Vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine konut inşası girişimine başlayan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın yatırım programına aldığı 4. Etap TOKİ Tokat Niksar çalışmaları başladı.

173 Adet Emekliler için TOKİ Konutlar

Çalışmaları inceleyen Başkan Özdilek Özcan, yapılan TOKİ konutlarının 173 tanesinin emekli vatandaşlar için olduğunu, emekliler için yapılan TOKİ konutlarının 90 metrekare büyüklüğünde 2+1 tipi evlerden oluşacağını söyledi. Tüm Tokatlıların başvuru yapabileceği evlerin ise 133 metrekare büyüklüğünde olacağını söyleyen Özcan, bu evlerin ise 3+1 tipi evler olacağını söyledi.

306 adet konut yapım çalışmalarına başlandığını söyleyen Özcan, her perşembe gününde gerçekleşen halk gününe katılım sağlayan emeklilere teşekkürlerini ilettiğini, halk gününde kendisine gelen talepleri dinlediğini, seçim beyannamesinde olmasa da isteklerin karşılanması ve herkesin ev sahibi olabilmesi için çaba gösterdiklerini, bu nedenle de böyle bir çalışma sürecine girdiklerini söyledi.

Yapılacak TOKİ konutlarının 173 tanesinin emekliler için olduğunu söyleyen Özcan, çalışmalarına başlamasına emek veren herkese teşekkür ederek, Tokat TOKİ konut başvuruları hakkında açıklamalarda bulundu.

TOKİ’den Metin Gelir Gelmez Bilgilendirme Yapılacak

Herkesin TOKİ başvurularının ne zaman başlayacağını, TOKİ Başvuru şartlarının ne olacağını hakkında sorular sorduğunu söyleyen Özcan, şuada sadece konut yapım çalışmalarının başladığını, kendilerine talep ve başvurular hakkında bilgilerin ulaşmadığını, TOKİ’nin bu kapsamda kendilerine ilan metni göndereceğini, metin geldiği zaman anında bilgilendirme yapılacağın söyledi.

2018 yılının ilk yarı döneminde kendilerine bilgi gelmesini tahmin ettiklerini söyleyen Özcan, herkesin içinin rahat olmasını istediğini, bilgilendirme işleminde sonra işlemlere başlayacaklarını söyledi.

Benzer:  TOKİ’nin Aralık Ayındaki Projeleri!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
İnşaat Ruhsatlarında Önemli Düzenlemeyi İçeren Paket TBMM’de Kabul Edildi!
İnşaat Sektöründe Konutzede Sayısı giderek Artacak!
REIDIN Açıkladı! Kiralık ve Satılık Konutlarda En Çok Artış Hangi Şehirlerde Oldu?
Müteahhitler Konutta Yeni KDV İndirimi İstiyor!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Açıkladı! Emlak Komisyon Oranları Değişiyor!
İstanbul’da Ev Fiyatına Mezar Yeri Satılıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ