Yoğun İstek Üzerine Tokat Niksar’a TOKİ Konutları!

Yoğun İstek Üzerine Tokat Niksar'a TOKİ Konutlar!

Tokat ilinin Niksar ilçesinde emekli vatandaşlar ile tüm vatandaşlar kapsamında planlanan 306 konutun çalışmalarına start verildi. Vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine konut inşası girişimine başlayan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın yatırım programına aldığı 4. Etap TOKİ Tokat Niksar çalışmaları başladı. 173 Adet Emekliler için TOKİ Konutlar Çalışmaları inceleyen Başkan Özdilek Özcan, yapılan TOKİ konutlarının 173 […]

Tokat ilinin Niksar ilçesinde emekli vatandaşlar ile tüm vatandaşlar kapsamında planlanan 306 konutun çalışmalarına start verildi.

Vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine konut inşası girişimine başlayan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın yatırım programına aldığı 4. Etap TOKİ Tokat Niksar çalışmaları başladı.

173 Adet Emekliler için TOKİ Konutlar

Çalışmaları inceleyen Başkan Özdilek Özcan, yapılan TOKİ konutlarının 173 tanesinin emekli vatandaşlar için olduğunu, emekliler için yapılan TOKİ konutlarının 90 metrekare büyüklüğünde 2+1 tipi evlerden oluşacağını söyledi. Tüm Tokatlıların başvuru yapabileceği evlerin ise 133 metrekare büyüklüğünde olacağını söyleyen Özcan, bu evlerin ise 3+1 tipi evler olacağını söyledi.

306 adet konut yapım çalışmalarına başlandığını söyleyen Özcan, her perşembe gününde gerçekleşen halk gününe katılım sağlayan emeklilere teşekkürlerini ilettiğini, halk gününde kendisine gelen talepleri dinlediğini, seçim beyannamesinde olmasa da isteklerin karşılanması ve herkesin ev sahibi olabilmesi için çaba gösterdiklerini, bu nedenle de böyle bir çalışma sürecine girdiklerini söyledi.

Yapılacak TOKİ konutlarının 173 tanesinin emekliler için olduğunu söyleyen Özcan, çalışmalarına başlamasına emek veren herkese teşekkür ederek, Tokat TOKİ konut başvuruları hakkında açıklamalarda bulundu.

TOKİ’den Metin Gelir Gelmez Bilgilendirme Yapılacak

Herkesin TOKİ başvurularının ne zaman başlayacağını, TOKİ Başvuru şartlarının ne olacağını hakkında sorular sorduğunu söyleyen Özcan, şuada sadece konut yapım çalışmalarının başladığını, kendilerine talep ve başvurular hakkında bilgilerin ulaşmadığını, TOKİ’nin bu kapsamda kendilerine ilan metni göndereceğini, metin geldiği zaman anında bilgilendirme yapılacağın söyledi.

2018 yılının ilk yarı döneminde kendilerine bilgi gelmesini tahmin ettiklerini söyleyen Özcan, herkesin içinin rahat olmasını istediğini, bilgilendirme işleminde sonra işlemlere başlayacaklarını söyledi.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here