Bu Yılın Trendi Tropikal ve Yeşil Rengi

Pantone tarafından ev dekorasyonunda 2017 yılının rengi “Greenery” yani yeşillik olarak belirlenmişti. Dolayısıyla bu yıl gerçekleştirilen tüm dekorasyonlar ile beraber, evlerimiz bir taraftan sıcak iklimlere, bir taraftan da sıcağı seven tropikal bitkilere ve yeşil renginin her tonuna hakim olan desenlere ile bezendi.

Bu yılın trendi haline gelen yeşil renginin tüm tonları ve tropikal bitki desenlerini yatak odasından oturma odasına, mutfaktan salona, çocuk odasından banyoya varana kadar bir evin tüm alanlarında görebilmek mümkündür. Üstelik dekorasyon fikirleri arasında da sıklıkla karşımıza çıkan bu örnekler, ev dekorasyonuna da sıcacık bir hava katıyor.

Örneğin; oturma odasını dekore ederken 2017’nin bu trendine uymak istediğinizde, isteğinize göre bu ren ve desenleri tercih edebilirsiniz. Krem rengi koltukların üzerinde içerisinde yeşili barındıran tropik desenli kırlentler harika bir seçim olacaktır. Yine krem rengi gibi açık tonlardaki bir salona tropik yeşil desenli perdeler de, salonunuzda oldukça güzel bir esinti sağlayacaktır.

Eğer evinizde bu tropik trendin çok fazla hakim olmasını istemezseniz, duvara çivi ile astığınız aynayı bir hasır ip ile asarak ve yanına da ufak bir tropikal bir bitki koyarak da ideal bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Bahsi geçen desen ve rengi her alanla görebileceğinizi söylemiştik… İşte banyo dekorasyonunda yeşil tonları ve tropikal desenler…

Tüm bunların yanı sıra eğer yeteri kadar alana sahip bir eviniz varsa, oldukça şanslısınız demektir. Çünkü geniş bir salon ya da yemek odası dekorasyonunda, yemek masanızı bu muhteşem yeşil temasının tam önüne yerleştirmeniz hem şık hem de ferah bir dekorasyon elde etmenizi sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra banyo küvetinizin tamamının ahşaptan olması da yeşil ile beraber evinize doğal bir doğa havası kazandıracaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.