Yatırımlarını Hızlandıran Gayrimenkul Sektörü Satışlardaki Beklentiyi Büyüttü

16 Nisan’da gerçekleştirilmiş olan Halk Oylamasının ardından gayrimenkul sektörü atağa geçerek, yatırım çalışmalarını hızlandırdı.

16 Nisan’da gerçekleştirilmiş olan Halk Oylamasının ardından gayrimenkul sektörü atağa geçerek, yatırım çalışmalarını hızlandırdı.

Hemen hemen her gün birden fazla yeni bir projenin lansman tanıtımı gerçekleştiriliyor. Müteahhitler, daha çok Arap yatırımcıların dikkatini çekerek, yüksek satış hedefini gerçekleştirebilmek adına genellikle enerjide az kullanım ve satılabilir konut üretimi yapmaya çalışıyor.

Ekonomide gerçekleştirilmiş olan pozitif adımlar gayrimenkul sektörünü olumlu yönde etkiledi. 16 Nisan’da gerçekleştirilmiş olan Referandumun ardından markalı konut projeleri gerçekleştiren firmalar her gün peş peşe lansman tanıtımları yapmaya başladı. Bu firmalar tarafından geçtiğimiz ay neredeyse her gün 2 – 3 adet lansman tanıtımı gerçekleştirildi. Kentsel dönüşüm kapsamında yepyeni bir sürece girmeye hazırlanan firmalar, yakın zamanda bu alan hakkında bir takım yeni düzenlemeler yapılmasını bekliyor.

Müteahhitler ise, yüksek satışa sahip olan hedeflerini gerçekleştirebilmek için birçok parametreye dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Ayrıca müteahhitler tarafından söz konusu olan yeni dönemde enerji verimliliğine sahip ve satılabilir konutların yüksek hedef satışlarını gerçekleştirebilmek için önemli birer kriter olduğunu savunuyor.

Arapların Bahar Havası Yeni Başlıyor!

Proje Beyaz Yönetim Kurulu Başkanı olan Murat Uzun, bu konu hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Murat Uzun yapmış olduğu açıklamalarında, Körfez ülkeleri tarafından Türkiye’ye yoğun bir ilgi olduğunu aktararak, Türkiye’nin Arap bahar havasını yaşamaya daha yeni başladığını anlattı.

Milyonlarca dolar bütçeye sahip olan Arap fonlarının, Türkiye’yi yatırım yapmak üzere hedef aldıklarını belirten Uzun, görüşülen fonların başkanlarının yatırım yapmak için Türkiye’ye gelmeyi planladıklarını, bu sebeple de arsa ve lokasyonlar hakkında bilgi almak istediklerini dile getirdi. Murat Uzun ayrıca konuşmalarında, bu yılın ilk çeyreğinde Türkiye’den en çok konut alanların Iraklılar olduğuna dikkat çekerek, bu süreç içerisinde Iraklıların yaklaşık 884 adet konut satın aldığını açıkladı. Iraklıların ardından 435 adet konut ile Suudi Arabistanlıların, 368 adet konut ile de Kuveytlilerin Türkiye’den en çok konut olan Arap yatırımcılar olduğu bilgisine yer verdi.

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olan İnanç Kabadayı ise konu üzerine yaptığı açıklamada, bu yıl içerisinde yeni bir rekor kırılmasının mümkün olduğunu belirtti. Yatırım iştahında artış olduğuna dikkat çeken Kabadayı, gayrimenkul sektörü genelinde satıların artmış olduğunu da dile getirdi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

5 × 5 =