Emlak Yatırımcılar Erzurum'da Gelişen Kentler Zirvesi'nde Bir Araya Gelecek!

Yatırımcılar Erzurum’da Gelişen Kentler Zirvesi’nde Bir Araya Gelecek!

Her yıl GYODER tarafından düzenlenen Gelişen Kentler Zirvesi'nin bu yılki adresi Erzurum olacak. Zirvenin gündeminde Erzurum olurken, kent tüm detayları ile masaya yatırılacak.

Her yıl GYODER tarafından düzenlenen Gelişen Kentler Zirvesi’nin bu yılki adresi Erzurum olacak. Zirvenin gündeminde Erzurum olurken, kent tüm detayları ile masaya yatırılacak.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve GYODER işbirliği ile organize edilen Gelişen Kentler Zirvesi 3 ve 4 Ekim tarihlerinde Erzurum’da düzenlenecek. Erzurumun konut sektörü ve gayrimenkul sektörü açısından sahip olduğu tüm potansiyel masaya yatırılırken, tüm Türkiye’nin gözü de Erzurum’da olacak.

Gelişen Kentler Zirvesi, bu yıl sekizinci kez düzenlenecek. Erzurum’un tercih edildiği zirve için Türkiye’nin genelinden birçok yatırımcı zirvede hazır bulunacak. Erzurum’un tüm detayları ile yatırımcılara anlatılacağı organizasyonun zirve sponsorluğunu Erkonut üstlenirken, ana sponsor olarak da Halk GYO görev alıyor.

Etkinlik esnasında Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin’in bir konuşma yapması beklenirken, GYODER tarafından hazırlanan Erzurum Raporu da etkinlik esnasında sunulacak.

GYODER Erzurum Raporunu Zirvede Sunacak

Düzenlenecek etkinlik ile alakalı açıklamalarda bulunan GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, Erzurum’un yüzyıllardır Anadolu’daki ticaret merkezleri arasında önemli bir konuma sahip olduğunu belirtirken, Erzurum ve çevresinin hem sosyal, hem de ekonomik değerlere ek olarak gayrimenkul sektörü için de önemli bir potansiyele sahip olduğunu, tüm potansiyel fırsatların zirve esnasında ele alınacağını ifade etti. Yetgin, GYODER olarak Türkiye’nin tamamını kapsayacak bir strateji belirleyerek Anadolu şehirleri ile alakalı çalışmalar yapmaya devam edeceklerini aktarırken Gelişen Kentler Zirvesi’nde gayrimenkul sektörünün temsilcilerinin, yerel yöneticilerin, yatırımcıların ve uzmanların bir araya gelerek hem bilgi, hem de fikir alışverişi gerçekleşeceğini aktardı.

Raporda Birçok Alt Başlık Olacak

Düzenlenecek olan Gelişen Kentler Zirvesi’nde GYODER’in hazırlayacağı Erzurum Raporu da kamuoyuna bildirilecek. Hazırlanan Raporda Erzurum’un genel ekonomik yapısı, sahip olduğu nüfusun özellikleri, kentsel dönüşüm süreçleri, gayrimenkul alanında sahip olunan potansiyel ve Cazibe Merkezi Programı’nda sahip olunan rollerin kapsanacağı belirtilirken, raporun 38 sayfa olduğu ifade edildi. Rapor içerisinde ‘Erzurum’un Genel Ekonomik Yapısı ve Temel Ekonomik Veriler’, ‘Erzurum’un Demografi, Nüfus ve Sosyal Gelişmeleri ile Öngörüleri’, ‘Bölgede Planlama ve Kentleşmenin Gelişimi’, ‘Erzurum Kentsel Dönüşüm ve Mega Projeler’, ‘Erzurum ve Çevresi Yatırım Alanları ve Öngörüleri’, ‘Erzurum’un Gayrimenkul Sektörü’, ‘Cazibe Merkezleri Programı’ ve ‘Geleceğe Yönelik Değerlendirmeler ve Öngörüler’ başlıklarına yer verilecek.

Gayrimenkul Sektörünün Önemli İsimleri Zirvede Yer Alacak

Sekizincisi düzenlenecek olan Gelişen Kentler Zirvesi’nin Erzurum ayağında zirve sponsorluğu Erkonut tarafından yapılırken, ana sponsorluk görevini de Halk GYO yüklenmiş durumda. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı sağladığı zirvede, Türkiye’nin önde gelen iş insanları ve ekonomistlerinin konuşma yapması beklenirken; aynı zamanda Erzurum ve çevre şehirlerin belediye başlanlarının, kamu yöneticilerinin ve gayrimenkul sektöründe hizmet veren iş insanlarının katılım göstermesi bekleniyor.

Zirvede, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin’in de bir konuşma yapması planlanırken, program kapsamında katılımcılar ile teknik ve kültürel bir gezi düzenlenecek. Düzenlenecek bu gezi de Palandöken, Çifte Minareli Medrese ve Türkiye’nin 11. sakin şehri (Cittaslow), Uzundere gezisi, Şehristan Konutları Projesi Şantiye ziyareti gerçekleştirilecek. Diğer taraftan, Cumhuriyet Caddesi, Kale Projesi gezisi, Kayı, Oba, Mavişehir projelerinin de gösterimine yer verilecek.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com/
Orhan Babaeski - Gündem, Emlak ve Teknoloji kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

one × 2 =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,639TakipçilerTakip Et