GayrimenkulEks

Yatak Odası Dekorasyonunda En Doğru Zemin Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Yatak Odası Dekorasyonunda En Doğru Zemin Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde dekorasyon konusunda en çok özen gösterilen alanlardan bir tanesi de yatak odası dekorasyonlarıdır. Yatak odası dekorasyonu yapılırken doğru zemin tercihi nasıl yapılmalı?

Evinizde bulunan her oda önemli olduğu için ev dekorasyonu yapılırken her odanın kendine has bir havası ve dekorasyonu olmasına dikkat etmek gerekir. Yatak odaları ise tüm günün yorgunluğunu stresini atacağını ve dinleneceğiniz kendinize özel bir oda olması sebebiyle evin en önemli odasıdır. Bu sebeple yatak odası dekorasyonu yapılırken bu mühim faktörleri göz önünde bulundurmanız ve mobilya, renk, aksesuar ve emin tercihi yaparken dingin, sakin ve dinlendirici olan materyalleri tercih etmelisiniz.

Halı Seçiminize Özen Gösterin!

Göz alıcı ve konforlu olan halılar yatak odası ile kolaylıkla uyum sağladığı için dekorasyon fikirleri arasında ilk sıra yer alır. Yatak odalarının dekorasyonunda doğru bir emin tercihi önemli bir konudur. Çünkü sabah ilk uyandığınızda güne başlarken sert ve rahatsız edici bir zemine ayak basmanız güne 1 – 0 mağlup olarak başlamanızı sağlayacaktır. Bu sebeple yatak odanız için tercih edeceğiniz zemin yumuşak ve konforlu bir halı olmasına dikkat etmelisiniz. Fakat bu tercihi yaparken halıların toz tuttuğunu ve sürekli olarak temizliğe ihtiyaç duyduğunu da aklınızda bulundurmanız gerekir. Olası lekeleri halı üzerinden çıkarmak kolay olmayacağı gibi halılar döşeme kadar dayanıklı olmayabilir.

Ahşap Zeminle Odanızın Atmosferini Yumuşatın!

Öte yandan ahşap zemin ya da parkeleri hem görüntüsü hem de kolay kullanımı sebebiyle seviyor ve tercih etmek istiyorsanız, bu gibi zeminlerde kilim kullanmanız size fayda sağlayabilir. Tercih edeceğiniz bu çeşitli kilimler sayesinde odanızın havasını yumuşatabilir ve odanıza sıcak bir hava katabilirsiniz. Ayrıca sıcak bir bölgede yaşıyorsanız da zemininiz için fayans önerilebilir.

Benzer Haber:  Oturma Odanızı Eğlenceli Hale Getirin!
BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
Başbakan Yıldırımdan O Dev Projeye Ziyaret!
Kira Stopajlarına İndirim!
Halkbank’tan 180 Ay Vadeli 100.000 TL Konut Kredisi İmkânı!
Kentsel Dönüşüm Atıklarında Kansorejen Madde Tespiti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ