Dekorasyon FikirleriYatak Odası Dekorasyonu Rehberi: Dekorasyon Tarzları

Yatak Odası Dekorasyonu Rehberi: Dekorasyon Tarzları

Bu bölümde yatak odanızı en şık hale getirebilmeniz için dünya genelinde kabul görmüş tüm yatak odası dekorasyon fikirlerini listeleyerek bir araya getirdik.

Özellikle bayanlar tarafından en çok önem verilen dekorasyonlardan bir tanesi, şüphesiz ki yatak odası dekorasyonudur. Biz de bu bölümde yatak odanızı en şık hale getirebilmeniz için dünya genelinde kabul görmüş tüm yatak odası dekorasyon fikirlerini listeleyerek bir araya getirdik.

Listede sağa doğru ilerleyerek tüm yatak odası dekorasyonu fikirlerini görüntüleyebilirsiniz.

Modern Yatak Odası

Yatak odası için önerilen dekorasyon fikirleri arasında ilk olarak modern tarzdaki yatak odaları karşımıza çıkıyor. Ev dekorasyonunda da sıklıkla tercih edilen bu tarzı elde edebilmek için gri, beyaz ve siyah renkleri tercih etmek, duvarlar için soyut ya da geometrik desenlere sahip duvar kâğıtları seçmek ya da çelik somya ve yatak başlıkları kullanmak yeterli olacaktır. Öte yandan modern yatak odası dekorasyonu yapılırken aksesuar kullanımının minimal düzeyde olmasına da dikkat etmek gerekir.

Endüstriyel Tarzda Yatak Odası

Bu tarzda bir yatak odası dekorasyonu elde edebilmenin kilit noktası az işlenmiş materyaller ve pürüzlü yüzeyler kullanılmasıdır. Örneğin sıvasız tuğla duvarlar kullanımı, endüstriyel tarzda yatak odası için ön plana çıkan önerilerinden biridir. Ayrıca yıllanmış olan ahşap malzemelerde bu tarza oldukça yakışan bir etken olurken, sıva üzerinde kalan borular ya da bu tarz için büyük ölçüde katkı sağlayan bir etken olacaktır.

Rüstik Yatak Odası

Rüstik tarzda yatak odasının en önemli karakterize özelliği hiç şüphesiz masif ahşap malzemelerdir. Masif ahşap, yatak odasınız için tercih edeceğiniz mobilyalarda, duvarlarda, zeminde ya da tavanda dahi tercih edilebilir. Ayrıca kahverengi, gri, bej ve açık yeşil gibi tonlardaki renkleri de bu tarz için tercih edebilirsiniz.

Country/Kır Tarzı Yatak Odası

Boyalı duvarlarda tercih edilen pastel tonlar bu tarzın olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu tarz bir yatak odası elde etmek için duvarlarda minik çiçek desenleri tercih edilebilirken, masif çam ya da beyaz mobilya tercih etmekte uygun bir seçim olacaktır.

İskandinav Yatak Odası

Beyaz tercih edilen duvar rengi, siyah-beyaz seçilen yatak odası mobilyası, yeşil renk vurgusu, ahşap zemin ve farklı türden aksesuarlar bu tarz bir yatak odası için gerekli olan etkenlerdir. Ayrıca geniş yatak başlıkları ve vintage puflar da bu tarzın olmazsa olmazlarındandır. İskandinav tarz yatak odalarında mümkün olduğunca doğal ışıktan faydalanılır.

Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

10 − 9 =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
267TakipçilerTakip Et
1,448TakipçilerTakip Et