Yatak Odası Dekorasyonu İçin Altın Fikirler!

Günümüzde insanlar yaşam alanları gereği ev içinde bazı eşyalara ihtiyaç duymaktadır. Bu eşyaların başında ise mobilyalar gelmektedir.

Yatak Odası Dekorasyonu İçin Altın Fikirler!

Günümüzde insanlar yaşam alanları gereği ev içinde bazı eşyalara ihtiyaç duymaktadır. Bu eşyaların başında ise mobilyalar gelmektedir.

İnsanlar evlerine yatak odası, oturma odası, salon takımı ve misafir odası gibi mobilyalar alarak evlerine kullanmaktadır. Bu kullanım eşyalarının en önemlisi ise yatak odalarıdır.

Günümüzde çeşitli türlerde binlerce model yatak odaları mevcuttur. Bu yatak odalarının baza, ortopedik yatak, elbise dolabı, şifonyer ve komedin olarak bir bütün halde satışı yapılmaktadır.

Yatak Odalarının Yapımı 

Genellikle son zamanlarda MDF tarzında yapılan yatak odaları sunta diye tabir edilen odun çeşidi ile de yapılmaktadır. Bazı yatak odaları ile el işi olması ile farklı ağaçlar kullanılmaktadır.

Günümüzde yatak odaları fiyatları ortalama 2000 Türk Lirası ile başlamakta ve kalitesine göre fiyatı çok yukarı seviyelere çıkmaktadır. Ürünün kalitesi, kullanılan malzeme, işçilik gibi farklı özelliklerin bir arada bulunması ile ücretler belirlenmektedir. Belirli başlı firmaların ev mobilyalarının bir bütün olarak kampanya dâhilinde satışları yapılmaktadır. Yatak odaları evin konumuna göre, oda sayısına göre, yatak odası ölçülerine göre farklı türlerde satışı yapılmaktadır. Yatak odası almadan önce bu tarz durumların araştırılarak ona göre bir yatak odasının alınması önem arz etmektedir. Evin ölçülerine göre hazırlanan el işçiliği yatak odaları da bire bir yapılmakta ve ustalara tarafından kurulumu gerçekleştirilmektedir.

Yatak odası, kişinin gün boyu yorgunluğunu attığı, rahatlamak istediği ve deliksiz bir uykuya daldığı evinin huzur aradığı bir odasıdır. Bu sebeplerden dolayı yatak odasının dekorasyonu da oldukça önemlidir.

Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Sade bir görünümü tercih edenlerdenseniz; duvarınızın rengi dinlendirici renkler olmalıdır. Işık tercihiniz göze direkt gelmemeli, gündüz Güneş ışığı alan, akşam ise daha loş bir ortamı tercih edebilirsiniz. Mobilya renklerinde ise beyaz, bej, krem rengi gibi renkler tercih etmelisiniz. Pastel tonlardan uzak durmanız önerilmektedir.

Avangart bir görünümü tercih edenlerdenseniz; mobilyayı öne çıkaracak beyaz ışıklar ve açık renk duvar boyası tercih etmelisiniz. Mobilya renklerinde ise mor, bordo, kırmızı ya da siyah gibi koyu renkleri kullanabilirsiniz. Ayrıca dekorasyon objeleriyle süslemeleri ön plana çıkarabilirsiniz.

Enerjik ve genç bir ruha sahipseniz; enerjik renklerinizi soğurmayacak beyaz renk ışık tercih edebilirsiniz. Duvar boyalarında mavi, turuncu, yeşil, sarı gibi pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca mobilyalarınız hem sade gözükmeli hem de kullanışlı olmalıdır. Kitap rafları ve objeleriyle süslemeler yapabilirsiniz.

Yatak Odası Ortalama Fiyatları Ne Kadardır?

Tercih ettiğiniz markaya ve modele göre değişiklik gösterecektir. Yatak odanızı almadan önce ayırdığınız bütçeye göre dilerseniz internetten dilerseniz mağazalardan mutlaka küçük bir araştırma yapmalısınız.

2020 yılı yatak odası modellerinde piyasa fiyatları 2.500TL ile 5.000TL arasında değişmektedir.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.