Yatak Odanızı Bohem Ruhu İle Dekore Edin!

Ev dekorasyonu yaparken yatak odalarına bohem ruhunu yansıtarak farklı, cesur ve renkli bir yatak odası dekore edebilirsiniz.

Yatak Odanızı Bohem Ruhu İle Dekore Edin!

Ev dekorasyonu yaparken yatak odalarına bohem ruhunu yansıtarak farklı, cesur ve renkli bir yatak odası dekore edebilirsiniz.

Yatak odaları için önerilen dekorasyon fikirleri arasında özgür, renkli ve eğlenceli bir dekorasyon fikri arıyorsanız bohem ruhuna göz atmanız önerilir.

Yatak odası dekorasyonu yaparken bohem ruhunu odalarınıza yansıttığınızda aynı zamanda romantizmin eğlenceli tarafını da yansıtmış olursunuz. 1900’lü yıllarda Avrupa’da sanat kapsamı liderliğinde ortaya çıkan bohem, içerisinde özgürlük, sanat, fazla fazla renk ve deseni barındırıyor.Sözlükteki anlamıyla günü gününe yarını düşünmeden tasasız bir yaşayışa sahip sanat ve edebiyat çevresinden olan topluluk ya da kişi olarak tabir edilen bohem, dekorasyon fikirleri arasında ön plana çıkıyor. Yatak odaları, farklı karaktere sahip bir stil olan bohemi başlatmak için en ideal olan alanlardır. Yatak odalarını dekore ederken bohem stilini uygulayarak odalarınızda romantizmi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Peki,  Yatak Odaları İçin Bohem Ruhu Nasıl Yansıtılır?

Öncelikle yatak odalarına bohem ruhunu yansıtabilmek için teatral bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Viktoryan stile sahip mobilyalar, fazla fazla renk, sanatsal objeler, kadife baskılı olan ev tekstilleri bohem stilinin en çok dikkat çekenlerindendir. Yatak odalarınızda bu tarz mobilyalar kullanabilmek için antika çarşılarını da gezebilirsiniz. Bohem ruhuna sahip bir yatak odası oluşturabilmek için mobilya ve aksesuar seçerken hikayesi olan eşyaları seçemeye özen göstermelisiniz. Abartıya müsait olan bohem tarzını oluştururken bolca renk kullanarak cömert davranabilir, turuncu, yeşil, kırmızı, mavi gibi parlak renkleri cesurca kullanabilirsiniz.

Ayrıca yatak odalarında bu ruhu elde edebilmek için duvarlarında da bolca sanatsal çalışmalara yer vermeniz gerekir. Üstelik bu çalışmalar için fazladan bütçe harcamanıza da gerek yok. Mesela bohem tarı yaşayışlarıyla meşhur olan ünlülerin portrelerini ya da afişlerini yatak odanızın duvarlarına asmanız yeterli olabilir. Ayrıca bohem tarzı yaşamın en ünlü simalarından biri olan Frida Kahlo’nun bir portresini duvarınıza asarak bu ruhu odanıza yansıtmanızda mümkün olacaktır. Bu tarzda yaşamış olan ünlülere başka örnekler verecek olursak da; moda tasarımcısı olan Vivienne Westwood, dansçı Isadora Duncan, müzisyen ve yazar olan Leonard Cohen, ve sanatçı Margaret Olley gibi…

Vintage aksesuarlar, eski kitaplar, müzik aletleri eski fotoğraflar, biblolar, şamdanlar, cam aksesuarlar ve metal kutular kullanarak da yatak odalarınızda bohem ruhunu yansıtabilirsiniz. Yine yatak odalarınızda bulunan perde ve diğer tekstil ürünlerinde mobilyalarınıza zıtlık oluşturacak desen, dantel ve zarif işlemeleri de tercih edebilirsiniz.

Yatak odalarında oldukça cesur ve farklı bir dekorasyon örneği arayanlar için bohem oldukça ilgiçekici bir dekorasyon örneği olacaktır.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.