Yabancılara KDV İndirimi ve Vatandaşlık Şansıyla Gayrimenkul Teşviği!

Özellikle Türkiye'de yatırım yapmayı ve gayrimenkul sahibi olmak isteyen yabancı yatırımcılar için KDV indirimi ve vatandaşlık haklarının önemli birer avantaj olması, önümüzdeki süreçte Türkiye'ye olan rağbeti artıracak.

Özellikle Türkiye’de yatırım yapmayı ve gayrimenkul sahibi olmak isteyen yabancı yatırımcılar için KDV indirimi ve vatandaşlık haklarının önemli birer avantaj olması, önümüzdeki süreçte Türkiye’ye olan rağbeti artıracak.

Expo Turkey by Qatar fuarında, SeaPearl Ataköy projesi ile katılan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, bahsi geçen KDV indirimi ve vatandaşlık hakkının, yabancı yatırımcılar için oldukça önemli birer avantaj olduğunu belirtti. Konuşmasında, Türk inşaat sektörünün global düzeyde tanınmaya başlayan bir sektör olmasına değinen Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türkiye’nin aynı zamanda yabancı yatırımcıların gözde bir yatırım üssü olduğunu belirtti.

Yapılan düzenlemeler arasında özellikle yabancı yatırımcılara vatandaşlık hakkı tanınmasının oldukça önemli bir yere sahip olduğunu belirten Kuzu, bu düzenleme ile birlikte Türkiye’nin sahip olduğu büyüme ivmesinin de yükseleceğini aktardı.

Son yapılan düzenleme ile birlikte Türkiye’de 1 milyon dolar tutarında bir gayrimenkul satın alımı gerçekleştiren ya da 2 milyon dolar tutarında bir yatırım gerçekleştiren ya da 3 milyon dolar tutarında bir mevduat hesabı açan her yabancı için Türk vatandaşlığının kapıları açılmış olacak. Aynı zamanda yabancı yatırımcılar, bu ay içerisinde uygulanmaya başlanan yeni düzenleme ile birlikte, yüzde 18 olan KDV oranından da muaf tutulacaklar.

“Dünyanın En Büyük 250 Müteahhiti”

Kuzu Grup, “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhiti” listesinde yer alırken, 75 yıllık süre zarfında hem yurtiçinde, hem de yurtdışında aktif olarak varlığına devam ediyor. İstanbul Ataköy’de Qatari Diar firması ile ortak olarak gerçekleştirdikleri SeaPearl Ataköy projesi ile Expo Turkey by Qatar’a katılan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, yükselen proje hakkında detaylı bilgiler de paylaştı.

Sıfır Faiz Kampanyası Devam Ediyor

İstanbul Ataköy’de Kuzu Grup ve Qatari Diar ortaklığında yükselen SeaPearl projesinde 60 ay vade seçeneği için sıfır faiz kampanyası kaldığı yerden devam ediyor. Projede aynı zamanda 120 aylık vade tercihinde de aylık yüzde 0,45 oranında faiz uygulaması yapılıyor. Projeninin ilk etabı, Temmuz ayında alıcısı ile buluşacak.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

three − 1 =