Volvo’dan Dizel Üretimini Sonlandırdı!

Volvo, dizel motorlu araç üretimi yapmamak adına bir karar aldı. Böylelikle aldığı bu karar ile İsveçli firma olan Volvo, dizel motorlu araç üretiminden çekilen ilk büyük otomobil üreticisi olan firma oldu.

Volvo, dizel motorlu araç üretimi yapmamak adına bir karar aldı. Böylelikle aldığı bu karar ile İsveçli firma olan Volvo, dizel motorlu araç üretiminden çekilen ilk büyük otomobil üreticisi olan firma oldu.

Dünyaca ünlü İsveçli otomobil üreticisi firma olan Volvo’nun Üst Düzey Yönetim Kurulu Başkanı (CEO) Hakan Semuelsson alınan bu kararın üzerine bir açıklama yaptı. Şirketin CEO’su Hakan Semuelsson yapmış olduğu açıklamada, 2021 yılına kadar belirlenmiş olan düşük nitrojen oksit emisyonlarına ulaşmanın artık çok maliyetli olması ve azaltmanın da git gide daha da maliyetli bir hal alması sebebiyle şirket olarak bugünün perspektifinde, bundan böyle dizel motorlu araç üretimi geliştirmeyeceklerini dile getirdi. Bunun yanında Hakan Semuelsson, 2013 yılında üretilip pazara sunulmuş olan dizel modelleri ilerleyen zamanlarda ki emisyon standartlarını karşılayabilmek adına 2023 yılına kadar geliştirmeye devam edeceklerinin fakat bir yenisinin üretimi yapılmayacağının da altını çizdi. Semuelsson, bu noktada şirketin önceliklerinin hibrid ve elektrikli motor gibi daha çok yenilikçi teknolojilere yatırım yapmak olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Dizel Üretiminden Çekilen İlk Firma Volvo Oldu!

Alınan bu karar neticesinde de dünya üzerindeki büyük otomobil üreticileri olan firmalar arasında, ilk kez dizel motor üretimi yapmaktan çekilen firma Volvo oldu.

İsveçli otomobil üretici olan Volvo’nun almış olduğu bu karar bir takım gazeteciler tarafından değerlendirildi. Bu değerlendirmeyi yapan gazetecilerden biri konu üzerine bir açıklamada bulunarak, Volvo tarafından alınan bu karar ile beraber özellikle Avrupa’da yer alan sert emisyon kanunları, diğer otomobil üreticisi olan firmalarında böyle bir karar alıp aynı yola girmesine neden olacağını dile getirdi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.