EmlakVan İçin Ulaşımda Yeni Sistem Yolda!

Van İçin Ulaşımda Yeni Sistem Yolda!

Van Büyükşehir Belediyesi, yeni bir toplu taşıma sistemine geçiş yapabilmek adına “Toplu Taşıma Etüt Fizibilite Çalışması” gerçekleştirdi.

Şehirdeki bir otelde düzenlenen toplantıya iştirak eden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, konu ile alakalı olarak bir takım değerlendirmelerde bulundu. Yeni toplu taşıma sistemi için çalışmaların yaklaşık olarak 5 ay sürdüğünü dile getiren Zorluoğlu, söz konusu olan bu süreçte ekiplerin sokaklar, caddeler, araçlar ve yolcu sayılarına varana kadar sağlıklı ve bilimsel rakamları elde edebilmek adına anket çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Açıklamalarında Malatya’da hali hazırda kullanılmakta olan trambüs sisteminin diğer sistemlere nazaran daha avantajlı olduğuna dikkat çeken Murat Zorluoğlu, Van Büyükşehir Belediyesi olarak yürütülen çalışmaların bir master planı olmadığını, bahsi geçen bu planın çok daha uzun sürecek bir çalışma olduğunu belirtti. Söz konusu olan çalışmanın toplu taşıma sistemine geçiş yapılmadan önce her kentte yapılması geren bir çalışma olduğunu dile getiren Başkan Vekili, Van halkının mevcut toplu taşıma sisteminden hoşnut olmamasından dolayı rehabilite edilebilmesi adına yürütülen bir çalışma olduğuna vurgu yaptı. Tramvayların yüksek maliyetli olduğunu ve Van için henü öyle bir karar veremeyecek durumda olduklarını da açıklayan Zorluoğlu, gerçekleştirilen bu toplantı ile kararı Vanlılara bıraktığını ve şehrin toplu taşıması için yeniz bir vizyon ile çözüm yolu aradıklarını da belirtti.

En Makul Olanı Trambüs

Öte yandan açıklamalarında hafif raylı sistemin de ilerleyen günlerde gündeme getirileceğini ifade eden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, hafif raylı sistemin de çok maliyetli ve uzun süreli bir iş olacağını, kısa sürede hayata geçirilmesi adına Malatya’da kullanılan sistem gibi elektrikli trambüsün makul olacağı düşüncesinde olduğunu da paylaştı.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

1 Görüş

  1. böyle eşsiz güzellikteki araclarımızı ülkemize kazandırmak gurur verici olsa gerek çağ atlıyoruz bunlara ihtiyacımız var gerçekten büyüyoruz

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

twelve + 12 =

5,221BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
262TakipçilerTakip Et
1,457TakipçilerTakip Et