Üsküdar-Çekmeköy Metrosu Ekim’in Sonuna Hizmet Vermeye Başlayacak!

İBB Başkanı Mevlüt Uysal Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamalarında, projenin bu ay içerisinde tamamlanacağını ve ayın sonuna kadar da hizmet vermeye başlayacağını dile getirdi.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamalarında, projenin bu ay içerisinde tamamlanacağını ve ayın sonuna kadar da hizmet vermeye başlayacağını dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Mevlüt Uysal, Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı Projesi’nde test seferlerinin başarılı bir şekilde sonlandırıldığını dile getirdi. Basın mensuplarına karşı yapmış olduğu bu açıklamalarında ayrıca Mevlüt Uysal, İstanbul ile alakalı olarak projelerden de bahsetti.

Bütçenin Büyük Payı Ulaşıma Ayrılıyor

Yapmış olduğu açıklamalarında İstanbul’da kendilerini göreve getirenin vatandaş olduğunu dile getiren Mevlüt Uysal, vatandaş için sorun olan herhangi bir şey için çözüm üretildiğinde görevlerini yerine getirmiş olduklarını, İstanbul gibi bir şehrin dünya üzerinde başka olmadığını, kentin en büyük sorununun da trafik olduğunu söyledi. Dolayısıyla kentte yapılacakların henüz bitmediğini, bütçenin büyük çoğunluğunu ulaşım için kullanmış olduklarını da aktardı.

En Geç Ekim’in Sonunda Yolcu Taşımacılığına Başlayacak

İstanbul’da ilk defa sürücüsüz metro hattı projesini hayata geçirildiğini dile getiren İBB Başkanı Uysal, yalnızca metro hattının inşasının değil, bunun ile beraber devamındaki sistemin yapının da önem arz ettiğini, Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı’nda ikinci etabının Hazin ayında açılacak olduğu bilgisini daha önce verdiklerini anlattı. Ancak yüklenici şirketin projeyi tamamladıktan sonra test sürüşleri gerçekleştirdiğini, ancak test sürüşlerinin başarılı olması durumunda metro hattının çalışabilir olacağı değerlendirmesinin yapıldığını ve bir sürücüsü olmaması nedeniyle de üçüncü defa test sürüşlerinin gerçekleştirildiğini aktardı. Dolayısıyla açılış tarihinin aksadığını belirten Başkan Uysal, en geç Ekim ayının sonu itibari ile projenin faaliyete geçmiş olacağını, test sürüşlerinin de başarılı bir şekilde sonlandırılmış olduğunu belirtti.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here