Türkler Yunanistan’ı Tercih Ediyor!

Türk vatandaşlarının yurt dışında en fazla konuta ilgi gösterdikleri ülke Yunanistan.

Türkler Yunanistan'ı Tercih Ediyor!

Londra merkezli Henley&Partners yönetici ortağı Hakan Çörtelek ve Türkiye Ofisi Koordinatörü Tolga Habalı, Türkiye’deki vatandaşların ve yabancı uyruklu bireylerin en çok nerelerden konut alımları yaptıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Türk vatandaşlarının yurt dışında en fazla konuta ilgi gösterdikleri ülke Yunanistan olarak görüldü.

Türkler Yunanistan’ı Tercih Ediyor!

Türk vatandaşlarının başka ülkelerden vatandaşlık aldıklarına dair yapılan haberlerin çok fazla abartıldığını söyleyen Hakan Çörtelek, Türk vatandaşlarının bu yönde taleplerinin olduğunu,  oturma olanağı kapsamında bilinçlenmek istediklerini ancak dünyanın diğer ülkelerinde de olduğu gibi bu eğilimden fazlası olmadığını söyledi.

Yunanistan’dan Sonra En Fazla Talep Portekiz’e

Türk vatandaşlarının yurt dışında en fazla konuta ilgi gösterdiklerini, en fazla konut satın alımlarının gerçekleştiği ülkeler arasında Yunanistan’ın ilk sırada yer aldığını ifade eden Hakan Çörtelek, Yunanistan’ın takibinde ise Portekiz’in yer aldığını, sonrasında  Malta, İngiltere, ABD ve Kanada’nın bulunduğunun bilgisini aktardı.  Konuyla ilgili değerlendirmelerde akan Çörtelek’e katıldığını söyleyen Tolga Habalı ise Türkler için en cazip ülke Yunanistan’ın olduğunu, en fazla konut alımlarının Yunanistan’dan yapıldığını söyledi.

Yunanistan’a Talep Yüzde 50 Arttı!

Yunanistan’ın Enterprise Greece adlı sayfasında 2017 Nisan ayına ait bilgiler kapsamında gayrimenkul yatırımı aracılığı ile oturum programına başvuru yapan kişi sayısı toplamda 1684 oldu.  Bu başvuruların 701 adeti Çin’den yapılırken, 357 adeti ise Rusya’dan yapılmış. Türkiye’den yapılan  başvurulara bakıldığı zaman ise geride kalan son 4 ay içinde yüzde 50 oranında artış meydana gelmiş.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.