GayrimenkulEks

Türkiye’de Bir İlk! Genç Çatıcılar Yarışması Düzenleniyor!

ÇATIDER tarafından nitelikli ve genç iş gücü potansiyelini artırmak amacıyla hayata geçirilen projelere bir yenisi daha ekleniyor. Dernek bu defa da gençlerin ilgisini çekebilecek farklı bir organizasyona imza atacak.

Türkiye’de Bir İlk! Genç Çatıcılar Yarışması Düzenleniyor!

ÇATIDER tarafından nitelikli ve genç iş gücü potansiyelini artırmak amacıyla hayata geçirilen projelere bir yenisi daha ekleniyor. Dernek bu defa da gençlerin ilgisini çekebilecek farklı bir organizasyona imza atacak.

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), Türkiye genelinde çatı sektöründeki nitelikli ve genç iş gücü potansiyelin artırmayı amaçlayan bir takım projeler hayata geçirmeye devam ediyor. Şimdilerde ise yeni bir proje hazırlığında olan ÇATIDER, 29 Mart 2018’de gerçekleştirilecek olan “1. Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması” için hazırlık yapıyor. Söz konusu olan bu yarışmada genç yaştaki çatı ustalarının, gerek uygulamada kalitesi, gerek iş süresi, gerekse de iş güvenliği ve alan temizliği konularında birincilik için birbirleri ile mücadele edecek.

Dünya Çapında Yarılmalar İçin Ön Hazırlık Olacak

ÇATIDER, Türkiye bir ilk olacak bu yarışmayı ülkenin en iyi çatı ustası ekibini belirlemeyi hedefliyor. Geleneksel bir hale getirilecek olan bu yarışma ile önümüzdeki dönemlerde Uluslararası Çatı Sanayicileri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen “Dünya Genç Çatıcılar Şampiyonası”na katılım sağlanması e bunun için de Türkiye takımının belirlenmesi hedefleniyor.

ÇATIDER tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan bu yarışmada, genç yarışmacılar 3 kişilik gruplar halinde mücadele edecek. Söz konusu olan bu 3 kişiden 2’si 30 yaşını aşmamış uygulamacı, birinin ise yaş sınırı aranmaksızın takım lideri niteliğinde olması gerekiyor. Kırma ve düz olmak üzere 2 kategoride yarışacak olan takımlardan, en kısa sürede, en sağlam uygulamayı, iş güvenliğini ve alan temizliğini en başarılı bir şekilde tamamlayan takım birinci olacak.

Benzer Haber:  Kanal İstanbul İle Büyük İkramiye O Bölgeye Vurdu!

Sektöre Çok Yönlü Katkı Sağlanması Hedefleniyor

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, çatı sektörünün son dönemlerde teknoloji, uygulama gibi alanlardan büyük ölçüde ilerleme kaydettiğini ancak nitelikli iş gücü eksikliğinin halen daha mevcut olduğunu ifade etti. Bu nedenle sektöre çok yönlü katkı sağlamak amacı ile bu yarışmayı ve diğer projeleri hayat geçirdiklerini belirtti.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Kartal, Royal Garden ile Hayat Buluyor!
Remax Premium, Çok Sayıda Gayrimenkul Danışmanı Alımları Gerçekleştirecek!
Avrupalıların Yerini Ortadoğulu Emlak Yatırımcıları Aldı!
O Dev Firmanın Bulgaristan’da Açılan Mağazasına Yoğun İlgi!
Engelliler için 2018 TOKİ Konya Konutları!
Dar Gelirliler için 330 TL’den Başlayan Taksitle 2018 TOKİ Şanlıurfa Konutları!
TESK, Benzin ve Mazot Vergilerine İndirim İstiyor!
Global Gayrimenkul, 2400 TL Maaşlı ve Yüzde 10 Primli Gayrimenkul Danışmanı Alımları Yapacak!
Müteahhitlerin İş Bitirme Belgesi İsyanı!
Pek Çok Farklı Rekor İle Dünya Üzerinde Tek Olacak!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. demir akpınar dedi ki:

    belki de meslek liselerinde bu alana yönelik eğitimler verilerek ara eleman yetişimine katkıda bulunulabilir

BİR YORUM YAZ