Türkiye’de Bir İlk! Genç Çatıcılar Yarışması Düzenleniyor!

ÇATIDER tarafından nitelikli ve genç iş gücü potansiyelini artırmak amacıyla hayata geçirilen projelere bir yenisi daha ekleniyor. Dernek bu defa da gençlerin ilgisini çekebilecek farklı bir organizasyona imza atacak.

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), Türkiye genelinde çatı sektöründeki nitelikli ve genç iş gücü potansiyelin artırmayı amaçlayan bir takım projeler hayata geçirmeye devam ediyor. Şimdilerde ise yeni bir proje hazırlığında olan ÇATIDER, 29 Mart 2018’de gerçekleştirilecek olan “1. Ulusal Genç Çatıcılar Yarışması” için hazırlık yapıyor. Söz konusu olan bu yarışmada genç yaştaki çatı ustalarının, gerek uygulamada kalitesi, gerek iş süresi, gerekse de iş güvenliği ve alan temizliği konularında birincilik için birbirleri ile mücadele edecek.

Dünya Çapında Yarılmalar İçin Ön Hazırlık Olacak

ÇATIDER, Türkiye bir ilk olacak bu yarışmayı ülkenin en iyi çatı ustası ekibini belirlemeyi hedefliyor. Geleneksel bir hale getirilecek olan bu yarışma ile önümüzdeki dönemlerde Uluslararası Çatı Sanayicileri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen “Dünya Genç Çatıcılar Şampiyonası”na katılım sağlanması e bunun için de Türkiye takımının belirlenmesi hedefleniyor.

İlgili:  Muvafakatname Nedir? Nerelerde Kullanılır?

ÇATIDER tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan bu yarışmada, genç yarışmacılar 3 kişilik gruplar halinde mücadele edecek. Söz konusu olan bu 3 kişiden 2’si 30 yaşını aşmamış uygulamacı, birinin ise yaş sınırı aranmaksızın takım lideri niteliğinde olması gerekiyor. Kırma ve düz olmak üzere 2 kategoride yarışacak olan takımlardan, en kısa sürede, en sağlam uygulamayı, iş güvenliğini ve alan temizliğini en başarılı bir şekilde tamamlayan takım birinci olacak.

Sektöre Çok Yönlü Katkı Sağlanması Hedefleniyor

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Adil Baştanoğlu konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, çatı sektörünün son dönemlerde teknoloji, uygulama gibi alanlardan büyük ölçüde ilerleme kaydettiğini ancak nitelikli iş gücü eksikliğinin halen daha mevcut olduğunu ifade etti. Bu nedenle sektöre çok yönlü katkı sağlamak amacı ile bu yarışmayı ve diğer projeleri hayat geçirdiklerini belirtti.

1 Görüş

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.