Türkiye İş Bankası’ndan 100.000 TL Konut Kredisi ve Ödeme Planı Detayları

Kendimiz, eşimiz ve çocuklarımızın geleceği için yatırım yapmak isteriz. Bu yatırımlar gerek otomobil alarak gerekse arsa, dükkan ya da ev alarak gerçekleşir.

Türkiye İş Bankası'ndan 100.000 TL Konut Kredisi ve Ödeme Planı Detayları

Kendimiz, eşimiz ve çocuklarımızın geleceği için yatırım yapmak isteriz. Bu yatırımlar gerek otomobil alarak gerekse arsa, dükkan ya da ev alarak gerçekleşir.

Her ne kadar ülkemizde kendi evinin sahibi olan çok sayıda vatandaş olsa da bir o kadar da kendi evinin sahibi olamayan, kirada oturan vatandaşlar da vardır. Kendi evinin sahibi olanlar ikinci bir eve, olmayanlar ise artık ev sahibi olmanın hayalini kurarlar. Ancak bunun için çoğu zaman yeterli miktarda para olmaz. İlk düşündüğümüz her zaman yakınlarımızdan borç almak olsa dahi bir çoğumuz bankalardan kredi almayı düşünürüz. İşte bu kapsamda Türkiye İş Bankası konut kredisi kampanyası düzenledi.

Herkesin hayalini bir adım öne taşımak için uygun faizli konut kredisi sunan Türkiye İş Bankası, aynı zamanda müşterilerinin aylık gelirlerine en uygun ödeme planlarını düzenlemektedir.

Aylık sabit taksitler ödenen Eşit Anapara Ödemeli Konut Kredisi, konut kredisi faizinin bir miktarının katı payı adı altında ödenmesi ile indirimli konut kredisi, düşük ya da yüksek tutarlarda başlayan yahut bireylerin kendi belirledikleri dönemlerde yine kendi belirledikleri tutar üzerinden ödemelerin yapılabilindiği balon ödemeli konut kredisi seçenekleri mevcuttur.

Kendi evi olan ancak bu evi satmak isteyen ve yeni ev almak isteyen ama bunun için yeterli miktarda parası olmayanlar için ise evden eve konut kredisi kampanyası mevcuttur.

Yine benzer şekilde evlerine, binalarına kentsel dönüşüm yapılmasını isteyenler için kentsel dönüşüm kredisi, inşaatı bitmemiş ve bitmesi için yeterli parası olmayanlar için ise ev tamamlama kredisi sunulmaktadır.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Başvuru Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Başvuru için banka şubesine gitmeniz gerekmez. Bankanın internet sitesinden kolay ve hızlı konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak başvuru yaptığınız zaman ilk aşamadan değerlendirme süreci başlar. Yani banka sizin geçmiş dönemlerde yaptığınız ödeme düzeninden eksik ya da tam ödeme yapıp yapmadığınıza, aksaklık yapıp yapmadığınıza, kredi notunuza, aylık gelirinize kadar çeşitli kişisel bilgilerinizi inceler.

Eğer ön değerlendirme olumlu sonuçlanırsa satın alacağınız evin tapusunu yine internet üzerinden yükleyerek bankaya gönderebilir ve ekspertiz sürecine sokabilirsiniz. Ekspertiz sürecinin sonucunu da yine bankaya gitmeden, e-posta yolu ile temin edebilirsiniz.

Ekspertiz süreci de tamamlandıktan sonra banka sizi şubeye çağıracaktır. Sizin gerekli belgeleri de yanınıza alarak son evrak imza işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir.

Banka ile birey arasındaki sözleşmeler de imzalandıktan sonra tapunun devri ve ipotek işlemleri başlar. Yani bu ne demek oluyor diyorsanız; banka krediyi teminat altına alma için kredi ödemeleri sona erene kadar aldığınız evin üzerine ipotek koyuyor.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Ödeme Planı

Maksimum vade süresi 120 aydır. 10 yıl vadeli konut kredisi sunuluyor. Konut kredisi faiz oranları ise yüzde 1,05 ve 1,10 oluyor. Yüzde 1,05 faiz oranı krediyi konut sigortası yaptırarak alanlar için geçerlidir. Diğeri ise sigortasız konut sigortası içindir.

Örneğin; 120 ay vadeli 100.000 TL Konut Kredi sigortalı alındığı zaman yüzde 1,05 faiz oranı uygulanıyor. Aylık kredi taksidi 1.469,61 TL oluyor. Sigortasız alındığı zaman aylık taksit …

  • Sigortalı konut kredisi örneğinde toplamda geri ödenecek kredi tutarı 176.353,20 TL, yıllık maliyet oranı yüzde 13,7705 oluyor. Konut sigortası eve göre, hayat sigortası müşteriye göre değişiyor.
  • Sigortasız konut kredisine göre toplamda geri ödenecek kredi tutarı 1.504,93 TL, yıllık maliyet oranı yüzde 14,3066 oluyor.

Tahsis ücreti kredi tutarına göre değişiyor. 100.000 TL için 500 TL’ye tekabül ediyor.

Bu ödeme planı, 14 Ağustos 2017  tarihi itibariyle GayrimenkulEks editörleri tarafından aşağıdaki bağlantı kullanılarak özel hazırlanmıştır.

http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ev

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun krediler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.