GayrimenkulEks

Türkiye Her An Bir Uluslararası Marka Satın Alabilir!

İHKİB Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre, Ekonomi Bakanlığı yurt dışında, pazarlama ağları güçlü olan uluslararası markaları satın almak üzere çalışmalar yürütüyor.

Türkiye Her An Bir Uluslararası Marka Satın Alabilir!

İHKİB Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre, Ekonomi Bakanlığı yurt dışında, pazarlama ağları güçlü olan uluslararası markaları satın almak üzere çalışmalar yürütüyor.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi tarafından konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalar yapıldı. Başkan Tanrıverdi’nin açıklamalarına göre, Türkiye’nin Avrupa’dan pazarlama ağları güçlü olan uluslararası markaları her an satın alabileceklerini ifade ederek, Ekonomi Bakanlığı tarafından bu konu üzerine bir takım çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi.

Açıklamalarına basın mensuplarına yapan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, bundan sonra Türkiye’nin gerçekleştirilecek olan tasarımlarla gelişmesi gerektiğini ifade etti.

Tekstil sektörünün yanı sıra bütün sektörlerde tasarımın ehemmiyetine değinen Tanrıverdi, pek çok ürünün hemen hemen her ülkede üretilebildiğini, fakat üretimin ancak gerçekleştirilen tasarım ile farklılaştırıldığını anlattı. Ucuz üretim gerçekleştiren ülkelere göre Türkiye’nin en büyük avantajının tasarım olduğuna dikkat çekerek, tasarım eğitimi alan gençlerin arttığını ve bu mesleğin mevcut düzende oldukça önemli ve saygınlığı olan bir meslek olduğunu da anlattı. Talep üzerine üniversitelerde pek çok moda ve tasarım üzerine bölümler olduğunu ifade eden Hikmet Tanrıverdi, hem İstanbul Moda Akademisi’nde sektör ihtiyaçlarına göre eğitim verdiklerini, hem de uzun zamandır moda yarışmaları düzenlediklerini ifade etti.

2023 Hedefi 50 Milyar Dolar İhracat Rakamı

Ayrıca açıklamalarından Türkiye genelindeki Ar – Ge merkezlerinin 703 civarında olduğunu ve bu rakamın da sektörün ne denli önemli olduğuna vurgu yapan İHKİB Başkanı, pek çok insanın artık farklı model ve tasarıma sahip ürün görmek istediğini, bundan sonraki dönemlerde tekstil sektöründe hızlı ve modaya uygun, tüketicinin talepleri doğrultusunda tasarım gerçekleştirebilmenin oldukça önemli olduğuna da dikkat çekti.

Himmet Tanrıverdi, 2023 yılı hedefinde tekstil sektörünün hedefinin 50 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmak olduğunu da açıklamalarına ekledi.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Emlak Konut GYO: Her Başvurana İnşaat Ruhsatı Verilmemeli!
4.200 Bina Yıkılacak! Rize Şehir Merkezi Yer Değiştirecek!
GYODER’den Gayrimenkul Sektörüne Yeni Bir Rapor Geliyor!
Uyarılar Devam ediyor! Gayrimenkulde Stoklar Giderek Artıyor!
Bina İzin Belgelerinde Daire Sayısında Artış Görüldü!
Konut Üreticilerinin Yeni Gözdesi Pendik Oldu!
Doğu Karadeniz Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu!
İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Sürüyor! Hangi Hastaneler Dönüştürülüyor?
Ayda 2.000 Lira Taksitle Konut Satın Alma İmkanı!
Başkan Tarih Verdi! TOKİ Açık Artırma Yöntemi ile Konut Satışı Yapıyor!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ