Bankalar Türkiye Finans'tan 60 Ay Vadeli 100.000 TL Arsa Finansmanı!

Türkiye Finans’tan 60 Ay Vadeli 100.000 TL Arsa Finansmanı!

Son zamanlarda kişiler ev satın almak yerine arsa satın alıp ev yapmayı daha çok tercih eder oldu. Arsa satışları arttı, kendi evini yapma oranları yükseldi. Birikimi olanlar direkt olarak arsa satın alabilirken, olmayanlar ise hayalini kuruyor.

Son zamanlarda kişiler ev satın almak yerine arsa satın alıp ev yapmayı daha çok tercih eder oldu. Arsa satışları arttı, kendi evini yapma oranları yükseldi. Birikimi olanlar direkt olarak arsa satın alabilirken, olmayanlar ise hayalini kuruyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası bu kapsamda arsa satın almak isteyen müşterilerine özel uygun kar payı oranları ve uzun vadelerde arsa finansmanı sağlıyor.

60 ay vadeli ödeme planları eşliğinde sunulan arsa finansmanı için uygulanan kar payı oranları ise vadelere göre farklılık gösteriyor.

Türkiye Finans Arsa Finansmanı Detayları

Kar payı oranları yüzde 1,40’dan başlıyor. 48 aya kadar yapılan tüm planlarda yüzde 1,40 kar payı uygulanıyor. Ancak 48 ile 60 ay arasındakilerde yüzde 1,46 oranında kar payı uygulanıyor.

Arsa finansmanı kapsamında ekspertiz ücreti alınıyor. Finansman başvurusu yapıldığı zaman ilk aşamada ekspertiz raporu çıkartılıyor ve ekspertiz ücreti ise arsanın bulunduğu konuma göre değişiklik gösteriyor.

Alınan bir diğer ücret ise dosya masrafları içindir. Bu ücreti finansman miktarının maksimum binde beşi kadar olur. Binde beşinden fazla olamaz.

İpotek tesis ücreti de alınır. Bireylerin istedikleri arsayı banka satın alır. Ödemeler sona erdiği zaman arsa müşterilerin olur. İpotek tesis ücreti de arsaya göre farklılık gösterir.

Ancak ortalama olarak 350 TL ipotek tesis ücreti ve 750 TL ekspertiz ücreti alınır.

Arsa Finansmanında İstenilen Belgeler Nelerdir?

Kişilerin nüfus cüzdanları ya da sürücü belgeleri talep edilir. Bunların üzerine kesinlikle T.C. kimlik numarası yazılı olup, yırtık olmaması gerekmektedir.

Bir diğer belge ise geliri gösteren dokümanlardır. Bu kişinin çalışma durumuna göre farklılık gösterir.

Arsaya ait belgeler getirilmelidir.

Arsa finansmanında kefil istenmez ancak bankanın yapmış olduğu incelemeler sonucunda istenebilir. Bu durumda kefillerin de aynı belgeleri getirmeleri istenir.

60 Ay Vadeli 100.000 TL Arsa Finansmanı ve Ödeme Planı Detayları

60 ay vadeli 100 bin TL arsa finansmanı için yüzde 1,46 kar payı uygulanıyor. Bu durumda aylık taksit ise 2 bin 513,30 TL’ye tekabül ediyor. Finansman sonunda geri ödenecek toplam tutar ise 150 bin 798,19 TL oluyor. 100 bin TL için alınan dosya masrafları ücreti ise 500 TL oluyor.

Kar Payı oranları, 21 Eylül 2017 tarihi itibariyle GayrimenkulEks editörleri tarafından aşağıdaki bağlantı kullanılarak özel hazırlanmıştır.

https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/bireysel/Sayfalar/arsa-finansmani.aspx

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun krediler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://gayrimenkuleks.com
GayrimenkulEks (GEKS); emlak sektörünü yakından takip etmek isteyenler için haber ve bilgi paylaşım portalıdır. Güncel haberler, kredi kampanyalarının duyuruları, dekorasyon tavsiyeleri ve yöntemlerinin yanısıra 5G1K kategorisinde faydalı bilgiler yayınlanmaktadır.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5,401BeğenenlerBeğen
8,969TakipçilerTakip Et
175TakipçilerTakip Et
1,722TakipçilerTakip Et