Türk Yurtdışı Müteahhitlik Sektörü Tehlikede!

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Temmuz ayı dönemine ait İnşaat Sektörü Analiz Raporunu açıkladı.

Türk Yurtdışı Müteahhitlik Sektörü Tehlikede!

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Temmuz ayı dönemine ait İnşaat Sektörü Analiz Raporunu açıkladı.

2017 İnşaat Sektörü’ne ait analiz raporunu açıklayan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), raporda meydana gelen global gelişmeleri baza alarak Türkiye Ekonomisine yansıyan sonuçlarını değerlendirdi.

Hem Güzel Gelişmeler Oluyor Hem de Kırılganlıklar Devam Ediyor

Dünyadaki gelişmeler ile beraber Türkiye Ekonomisinde önemli ölçütte güzel gelişmeler meydana gelirken, aynı zamanda diğer yandan ise kırılganlıkların halen daha devam ettiği yönünde açıklamalar yer aldı.

Türk Yurtdışı Müteahhitlik Sektörü Tehlikede!

Açıklanan raporda, Katar sorunları sonrasında Körfez ülkelerinde meydana gelebilecek kararsızlıkların, Türk yurtdışı müteahhitlik piyasasını önemli ölçütte etkileyeceği belirtildi.

Avrupa Birliği ile Türkiye Arasındaki Sorunlar Arttı

Türkiye’nin en büyük ihracat pazarı olan Avrupa Birliği ile ilgili olan ilişkilere de raporda yer verildi. AB ile ilgili olan sorunlarımızda artış olduğu belirtildi. Avrupa Parlamentosu’nun ülkemiz ile yapılan anlaşmalarının askıya alınmasına ilişkin rapora onay verilmesi ile birlikte Türkiye ile Almanya arasında gelişme gösteren diplomatik kriz sonrasında sorunlarda artış meydana geldiğine dikkat çekildi.

En Fazla İnşaat Sektörü Etkileniyor!

Körfez ülkeleri krizinden en çok etkilenen sektörlere bakıldığında ilk sırada inşaat sektörü yer alıyor. Yakın bir dönemde Katar krizine ilişkin olarak, Körfez ülkeleri tarafından Türkiye şirketleri olumsuz açıdan etkileyecek direkt  bir karara bağlanmasa dahi orta ya da uzun vadede devam edecek olan ve potansiyel işlerde meydana gelen kayıplar ile karşılaşabilecek.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.