Topbaş’tan Havaray Projesi Müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepe’de yapılan halk buluşmasında Kadıköy-Kartal arasında Havaray Projesi için hazırlıkların sürdüğünü duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Maltepe’de yapılan halk buluşmasında Kadıköy-Kartal arasında Havaray Projesi için hazırlıkların sürdüğünü duyurdu.

Kadir Topbaş, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanlığının Bağdat Caddesi üzerinde düzenlemiş olduğu halk buluşmasında büyük bir çoşkuyla karşılanırken Maltepe’ye yapılan projelerden bahsetti. Metro hattı çalışmalarından başka bir de yeni Havaray projesi olduğunu ve hazırlıklarının devam ettiğini duyurdu.

İstanbul ve Maltepe’ye yapılan yatırımlardan bahseden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kendi başkanlık döneminde yani 13 yıl boyunca İstanbul’a yapılan yatırımların toplamının yaklaşık 98 milyar Türk Lirası’na ulaştığını olduğunu duyurdu. Bu yıl İstanbul’a yapılan yatırımın 16 milyar Türk Lirası olduğunu ve bundan yalnızca Maltepe’ye yapılan yatırımın 5.2 milyar Türk Lirası olduğunu da belirtti. Topbaş konuşmasında, metrolardan dolayı çok fazla yatırım yapıldığını, hiçbir muhalefet belediyesini ayırmadıklarını ve hatta o tür ahlaksızlığa sahip olmadıklarını söyledi. “Yapılan işlere bakacak olursak 2018 yılında Halkalı – Gebze – Marmaray hattı açılacak. Dudullu – Kayışdağı – İçrenköy – Bostancı metro hattı zaten devam etmekte. Kadıköy-Kartal metro hattı da bitmiş durumda. Geriye bir tek yeni Havaray projesi kaldı. Onunda hazırlık çalışmaları devam ediyor. Kayışdağı’na istenilen teleferik ve Maltepe – Başıbüyük Havaray Hattı içinde çalışmalar yapılacak.” Dedi. Maltepe Sahili’ne yapılan Orhangazi Parkı’ndan da bahseden Kadir Topbaş, tüm halkın gidip rahatlıkla ve keyifle vakit geçirebileceği bir park haline geldiğini söyledi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a yapılan 370 kavşak ve tünelleri de hatırlatarak “Başkanlığımız boyunca 370 kavşak ve alt geçitlerle, tünel ve yollarla bu şehre sevdamızı gösterdik. Çünkü sandıkta evet oyu kullandınız.” İfadeleriyle konuşmasına son verdi.

Havaray Projesi’nin ne zaman tamamlanarak hayata geçeceği konusunda ise kesin bir bilgi verilmedi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

two × one =