TOKİ’nin Kâğıthane’deki Arsası İçin Büyük Teklif!

TOKİ’ye ait olup İstanbul’un Kâğıthane ilçesinde yer alan Arıcılar arsası için düzenlenen ihalede, büyük teklif verildi.

TOKİ’ye ait olup İstanbul’un Kâğıthane ilçesinde yer alan Arıcılar arsası için düzenlenen ihalede, büyük teklif verildi.

İstanbul’un Kağıthane ilçesi Arıcılar Mahallesi’nde yer alan ve “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı” şekliyle satışa sunulan TOKİ arsasının ilk oturumu gerçekleştirilirken, programa katılan firmalar tarafından adeta teklif yarışı yapıldı. İhalenin daha ilk dakikalarında, bir firma tarafından söz konusu arsa için 500 milyon Türk Lirası teklif verdi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen bu ihaleye birçok firma katılım gösterdi. Katılımcı firmalar arasından en büyük teklif ise 500 milyon Türk Lirası ile 2 ortak şirket tarafından verildi.

Firmalar Teklif Vermekte Yarıştı!

Söz konusu olan satış modeli ile gerçekleştirilen bu ihaleye 14 farklı firma katılarak adeta teklif yarışında bulundular. Daha ihalenin ilk dakikalarında 500 milyon TL’lik en büyük teklifi veren 2 ortak şirket ise Özak GYO ve İnt – Er Yapı İnşaat oldu.

Gerçekleştirilen bu arsa ihalesinin ardından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı olan Mehmet Ergün turan tarafından açıklama yapıldı. Turan yapmış olduğu açıklamasında, TOKİ’nin kendi finansmanını oluşturduğunu, söz konusu olan Arsa Satış Gelir Paylaşımı ile konut projeleri hayata geçirmek için finansman sağlamış olduklarını ve böylece dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. İhaleye 14 firmanın katılım gösterip teklifler sunduğunu da ifade eden Turan, en önemli teklifin 500 milyon ile Özak GYO ve İnt – Er Yapı şirketleri tarafından verildiğini, TOKİ idaresi olarak verilmiş olan bu tekliflerin değerlendirilerek katılımcı olan şirketlerin 2. oturuma da davet edileceğini belirtti. Ayrıca 2. Oturum neticesinde ihaleyi almış olan şirketin, bunun yanı sıra 803 metrekarelik bir alana sahip olan cami ve 531 metrekarelik bir inşaat alanına sahip olan park projelerini de hayata geçireceklerini açıkladı.

İhaleye katılım gösteren 14 şirketin ise, Esta & İntek, Artaş & Bemay & Aksoylar, Fema İnşaat, Dağ Mühendislik, Fuzul Yapı & İstanbul Teknik Arı İnşaat, Torkam İnşaat, Güney Gayrimenkul & Başyapı & Elit Vizyon, Ak Yapı, Yılmaz İnşaat, Seha İnşaat, Makro İnşaat, Esta & EEG Yapı & A Yapı olduğu belirtildi.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.