TOKİ’nin İndirim Kampanyasında Geri Sayım Başladı!

Anayasa deðiþiklik paketinde yer alan memurlara mutlu eden düzenlemeler, Toplu Konut Ýdaresi'nden (TOKÝ) ev alanlarý üzecek. Yeni Anayasa taslaðýna göre bundan böyle memur maaþlarýnda Uzlaþtýrma Kurulu'nun kararý etkili olacak. Böylece memura verilen zam yükselecek. (CÝHAN/Hasan Bozkurt) (2010.03.26)

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından bu yıl ikinci kez hayata geçirmiş olduğu konutta indirim kampanyasına 3 gün sonra start veriliyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından bu yıl ikinci kez hayata geçirmiş olduğu konutta indirim kampanyasına 3 gün sonra start veriliyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, borcunun tamamını bir an önce ödeyip kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için bu yıl ikinci defa indirim kampanyası düzenledi. Düzenlenen söz konusu bu ikinci indirim kampanyası ise 21 Ekim 2018 Cuma günü itibari ile başlıyor.

Konut ve İş Yerleri İçin İndirim Yapılacak

TOKİ tarafından hayata geçirilen bu ikinci kampanyada vatandaşlar geçtiğimiz yılın Haziran ayının sonuna dek almış olduğu ve geri ödeme süreci yine söz konusu dönem içerisinde başlamış olan konu ya da iş yerleri için indirimden faydalanabilecek.

Vatandaşlar Yüzde 24 İndirim Alacak

Öte yandan Toplu Konut İdaresi’nin her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirmiş olduğu bu indirim kampanyasından yalnızca borcunun tümünü ödeyip kapatacak olanlar değil, belli bir miktarını ödeyecek olan hak sahipleri de faydalanabilecek. Borcunun tümünü ödemeyecek olan hak sahiplerinin bu kampanyadan faydalanabilmesi için borcun en az yüzde 25 ve üzerinde ödemesi gerekecek. Bu sayede hak sahipleri peşin ödemelerde yüzde 24 oranında indirim alabilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 3 gün sonrasında başlatılacak olan ve konut ile iş yerlerini kapsayan TOKİ yüzde 24 indirim kampanyasından Türkiye genelinde neredeyse 192 bin civarındaki hak sahibinin faydalanacağı tahmin ediliyor. Ayrıca hak sahiplerinin TOKİ’den indirim alabilmesi için 21 Eylül ile 19 Ekim tarihleri arasında Halkbank ve Ziraat Bankası gibi ilgili kamu bankalarına müracaat etmesi gerekiyor.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here