GayrimenkulEks

TOKİ’nin Diyarbakır Projesine Binlerce Başvuru Yapıldı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Diyarbakır’da şehit yakınları, gaziler, dar gelirliler ve engelliler için hayata geçirilmiş olan proje için 10 bine yakın kişi başvuruda bulundu.

TOKİ’nin Diyarbakır Projesine Binlerce Başvuru Yapıldı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Diyarbakır’da şehit yakınları, gaziler, dar gelirliler ve engelliler için hayata geçirilmiş olan proje için 10 bine yakın kişi başvuruda bulundu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Diyarbakır’daki şehit yakınları, terör malülleri, engelliler, dar gelirliler ve emekliler için büyüklükleri 110,93 ile 76,92 metrekare arasında değişen 808 adet konutun yer aldığı bir toplu konut projesi hayata geçirildi.

Yaklaşık Olarak 10 Bin Kişi Başvuru Yaptı

TOKİ, geçtiğimiz aylarda açıklamış olduğu bu projesi için başvuru toplamaya başlamıştı. Toplamda 808 adet olarak inşa edilen bu konutlar için, 9 bin 877 aile başvuruda bulundu.

550 Başvuru Sahibi Kriterlere Uymadı

TOKİ yetkilileri tarafından projeye başvuran bu yaklaşık 10 bin kişinin başvuru kriterlerini mevcut olup olmaması ile alakalı olarak araştırma yaptı. Başvuran kişilerden 550’sinin kriterlere uymadığı tespit edilerek başvuruları iptal edildi. Böylelikle kura çekilişi 9 bin 328 kişi üzerinden gerçekleştirildi.

Diyarbakır’daki bu proje için gerçekleştirilen oldukça yoğun başvuru olmasından dolayı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kura çekimini Seyrantepe Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdi. Kura çekilişi hakkında bilgisi olan Diyarbakırlılar erken saatler spor salonuna gelerek heyecan içinde beklemeye başladılar.

Çekiliş Noter Huzurunda Gerçekleştirildi

6 bin seyirci kapasitesine sahip olan Seyrantepe Spor Salonu tıklım tıklım dolarken, ilk kura çekilişi öncelikli olan terör malülü, engelli, şehit yakınları ve emekliler arasında gerçekleştirildi. Diyarbakır’ın 4. Noter’i huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişi sabah saat 9 itibari ile başladı.

Benzer Haber:  TOKİ, Kasım Ayında 3 Bin 72 Konutu Satışa Çıkaracak!

Kura çekilişinde ismi çıkıp hak sahibi olanlardan Nursen Becerikli, çekilişin ardından eşinin 7 sene öncesinde vefat ettiğini, yetim ve dul maaşı alarak geçimlerini sağladıklarını, aldıkları maaş ile ev sahibi olabilme gibi bir imkanları olmayıp ancak kirayı ödeyebildiklerini, bu nedenle de TOKİ’ye başvurduklarını anlatarak Cumhurbaşkanı ve Başbakan için dua etti.

BUNU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ
Diyarbakır Sur İçin Yeni Dönem Başlıyor!
Dikkat! 1 Haziran’dan Sonra O Binalara Yapı Ruhsatı Verilmeyecek!
3. Havalimanı İle Bilet Fiyatları Düşecek Mi?
3 Yönetmelik Değişti! Artık Ön Ödemeli Konut Satışlarında Sigorta Zorunluluğu Var!
87.000 Asansöre Kırmızı Etiket, Firmalara ise 7 Milyon TL Ceza
Gebze-Darıca Metro Hattı İçin İhale Tarihi Belirlendi!
İnşaat Sektörü Dünya Çapında Büyümesini Sürdürecek!
2018 TOKİ Malatya Darende Konutları! Son Başvuru: 30 Mart!
Dar Gelirliler için 285 TL’den Başlayan Taksitle 2018 Kars Sarıkamış Konutları!
İşte Dünya Borsasının Toplam Değeri!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ