TOKİ’nin Dev Kampanyasında Binlerce Kişi Tapu Sahibi Oldu!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından bu yıl ikinci defa başlatılan konut kampanyasının 11’inci gününde pek çok vatandaş katılım sağladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından bu yıl ikinci defa başlatılan konutta indirim kampanyasının 11’inci gününde pek çok vatandaş katılım sağladı. Katılım sağlayan hak sahiplerinin yüzde 95’i, yaklaşık olarak 217 milyon liralık borç ödenirken, bu borcu ödeyen hak sahibi sayısı ise 4 bin 955 oldu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bu yıl ikinci defa uygulamaya sokmuş olduğu yüzde 24 indirim kampanyasında bugün 11’inci gününe girildi. Şimdiye kadar kampanyaya katılım sağlayan hak sahiplerinin yüzde 95’i, kendi tasarrufları ile 217 milyon lira değerinde borç ödedi.

5 Bine Yakın Hak Sahibi Tapusunu Aldı

Konu ile alakalı olarak yapılan haberlere göre, TOKİ tarafından kampanya ile alakalı bazı açıklamalar yapıldı. Kampanyanın başladığı günden bu yana 4 bin 955 hak sahibi 212 milyon 35 bin lira değerinde borç ödeyerek tapu sahibi oldu. Bunun ile beraber borcunun tümünü ödemek yerine yalnızca belli bir bölümünü ödeyen 527 hak sahibi ise, 16 milyon 455 bin TL değerinde borç ödeyerek indirim aldı.

Ödemeler Yastık Altı Tasarruf İle Yapıldı

Bir miktar ödeme yapan hak sahipleri ile kampanyadan faydalanan kişi sayısı 5 bin 482’yi buldu. Totalde 228 milyon 490 bin TL borcun 217 bin TL’si, halk dilinde yastık altı olarak adlandırılan, bireysel birikimler ile kapatıldı.

TOKİ Başkanı Ergün Turan da kampanya ile alakalı değerlendirmelerde bulunarak, konut ve iş yerleri alıcıları yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanarak tapu sahibi oldu. İlk 11 günde bu kampanyaya başvuran hak sahiplerinin yüzde 95’inin tapusunu aldığını ve borcunu bireysel birikimleri ile gerçekleştirdiğini dile getiren Turan, TOKİ politikası gereği dar ve orta gelirli ailelere hitap ettiklerini anımsattı.

Görüşlerini Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here