TOKİ’den Yatırımcılara Büyük Fırsat!

TOKİ’nin emlak pazarlama iştiraki olan Turyap, 16 farklı şehirde 142 adet iş yeri ve 9 farklı şehirde 17 adet konut için açık artırma gerçekleştirecek.

TOKİ’nin emlak pazarlama iştiraki olan Turyap, 16 farklı şehirde 142 adet iş yeri ve 9 farklı şehirde 17 adet konut için açık artırma gerçekleştirecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ‘nın iştiraki olan Turyap tarafından yeni bir ihale gerçekleştirilecek. 16 farklı şehirde yer alan 142 adet iş yeri için gerçekleştirilecek açık artırma ihalesinde aynı zamanda 9 farklı şehirde yer alan 17 adet konut da açık artırma ile satılacak. Toplamda 159 adet taşınmazın satılacağı açık artırmada, muhammen bedel olarak 41 milyon 500 bin Türk Lirası belirlendi.

79.000 TL’den Konut, 35.000 TL’den İş Yeri!

Turyap tarafından gerçekleştirilecek açık artırma kapsamında alıcısına kavuşacak olan 16 farklı şehirdeki 142 adet iş yeri için 35.000 Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlar biçildi. Bu işyerleri Adıyaman, Aksaray, Bolu, Diyarbakır, Erzincan, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kocaeli, Rize, Sakarya, Sivas, Yozgat ve Zonguldak’ta yer alıyor.

Yüzde 25’inin peşin, geriye kalan kısmın da 120 ay vade seçeneği ile satılacak olan iş yerleri için açık artırma usulü ihale düzenlemesi gerçekleştirilecek. Aynı zamanda Adana, Afyon, Çorum, Gaziantep, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Sivas ve Trabzon şehirlerinde yer alan 17 adet konut için de yüzde 12’lik peşinat ve 180 aya varan vade seçenekleri sunulacak.

Açık Artırmayla AVM Satılacak!

TOKİ’nin emlak pazarlama iştiraki olan Turyap, Rize ve Karaman şehirlerinde yer alan iki AVM için de yüzde 25 oranında peşinat, kalan kısım için de 120 ay vade seçeneği ile AVM satışı gerçekleştirecek.

Rize’de yer alan AVM, 759 konutluk kentsel dönüşüm alanında yer alırken, 23 bölüme bölünmüş ve 4 bin 800 metrekare kapalı alan büyüklüğüne sahip olmakla birlikte 14 milyon 815 bin Türk Lirası muhammen bedel ile satışa çıkartıldı. Rize’deki bu AVM Rize’nin merkez ilçesinin Hamamderesi mahallesinde yer alıyor. Karaman’da yer alan AVM ise, Doğukışla Vadisi’nde yer alırken, 1. Etap 416 konutluk kentsel dönüşüm alanında yer alıyor. Karaman’da yer alan AVM, 33 bağımsız bölümden oluşurken, 4 bin 688 metrekarelik kapalı bir alana sahip olarak 8 milyon 366 bin Türk Lirası muhammen bedel ile satışa sunulacak.

Rize’de yer alan AVM için toplu teklif kabul edeceğini duyuran Turyap, Karaman’daki AVM’de yer alan 33 bağımsız bölüm için hem ayrı ayrı, hem de toplu teklifleri kabul edecek.

Açık Artırma 15 Ağustos’ta!

15 Ağustos 2017 Salı günü saat 14.002da gerçekleştirilecek olan açık artırma ihalesi Ankara için Bilkent’te yer alan merkezde, İstanbul için de Şişli Radisson Blue Hotel’de gerçekleştirilecek. Bu şehirlerde ikâmet etmeyen vatandaşlar da internet üzerinden tekliflerini sunarak açık artırmaya katılabilecekler.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.