Emlak TOKİ'den Uşak’a Yeni Bir Toplu Konut Projesi!

TOKİ’den Uşak’a Yeni Bir Toplu Konut Projesi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapabilmek üzere yürütmekte olduğu ucuz konut üretimi çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, Uşak Karahallı’ya 383 adet konut ce 4 adet dükkan inşa edecek olan 588 TL TOKİ, söz konusu bu toplu konut projesinin ihalesini 17 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirecek.

Uşak’ta Çalışmalara Başlandı

Türkiye’nin her bir köşesinde ucuz konut üretimi gerçekleştirmeye devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Uşak’ta da yeni sosyal konut projesi hayata geçirmeye hazırlanıyor. 2023 yılına kadar konut üretimi konusunda kendisine bir hedef belirleyen TOKİ, önümüzdeki 5 sene içerisinde toplamda 1 milyon 200 adet konut üretimi gerçekleştirecek. TOKİ, Söz konusu bu hedef doğrultusunda da yeni bir toplu konut projesi olarak Uşak’ta çalışmalara başladı.

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek olan TOKİ Uşak Karahallı Projesi’nde toplamda 383 adet konuta 4 adet dükkana ve bir adet camiye yer verilecek. İhale tarihi de belirlenen proje için 17 Eylül 2018 tarihinde öğleden sonra saat 14:30’da ihaleye çıkılacak.

Şanlıurfa Akabe Projesinde Kuralar Bugün Çekilecek

Öte yandan TOKİ, 2023 hedefi doğrultusunda hayata geçirmiş ve satışa sunmuş olduğu Şanlıurfa Akabe TOKİ Konutları için bugün kura çekilişi düzenleyecek.

Şanlıurfa Akabe TOKİ Konutları‘nda toplamda 72 adet konuta yer verilirken, projede inşa edilen söz konusu bu konutların satış dönemi geçtiğimiz günlerde son buldu.

İki oda bir salon daire tipinden meydana gelen projede en ucuz konutun fiyatı 87 bin 588 TL’den başlangıç gösteriyor.

Aramıza Katılın!

Mail bültenimize dahil olarak güncel emlak haberlerinden, yeni konut projelerinden, trend dekorasyon fikirlerinden ve kredi kampanyalarından anında haberdar olun.

Bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayacağız.
Avatar
Cansu Rukiyehttps://gayrimenkuleks.com
Cansu Rukiye - Emlak, Ekonomi ve Gündem kategorileri haber editörü

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.

fourteen − seven =

5,321BeğenenlerBeğen
8,664TakipçilerTakip Et
180TakipçilerTakip Et
1,637TakipçilerTakip Et