TOKİ’den Modern Köy İnşaatları Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

TOKİ, tarım sektörlerine destek olabilmek adına modern köy inşaatlarına devam ediyor. Alt yapısı bulunan, konutları olan, sosyal donatılara sahip, yolları sağlam olan ve çocuk parkı gibi çevre düzenlemelerine de sahip modern köyler, TOKİ tarafından inşaa edilmeye devam ediyor.

TOKİ, tarım sektörlerine destek olabilmek adına modern köy inşaatlarına devam ediyor. Alt yapısı bulunan, konutları olan, sosyal donatılara sahip, yolları sağlam olan ve çocuk parkı gibi çevre düzenlemelerine de sahip modern köyler, TOKİ tarafından inşaa edilmeye devam ediyor.

Toplamda 5.747 adet konut bulunan Tarımköy Projeleri ile birlikte köyden şehire göç sorunu için alternatif çözümler üreten Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başanlığı (TOKİ), Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine yapılacak 100 konutluk Tarımköy Projesi’ için ihaleyi gerçekleştirdi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamalarda köyden şehirlere göç ile birlikte ortaya çıkan çarpık kentleşme sorununun, Türkiye için oldukça önemli bir sorun olduğu ifade etti. Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar için yaşam şartlarını iyileştirmek ve cezbedici bir yaşam alanı sunabilmek adına Tarımköy Projeleri’ni hayata geçirdiklerini belirten Turan, bugüne kadar toplamda 5.747 konutluk Tarımköy Projesi’nin gerçekleştirildiğini belirtti.

Tarımköy Projesi kapsamında, tarıma elverişi yüksek olan arazilerin vatandaşlara tahsis edilmesi ile birlikte yerleşim yerlerinin de düzenli hale getirildiğini belirten Turan, yapılan uygulamalar ile birlikte yerel mimari dokunun korunarak yenilendiğini ifade etti.

Tarımköy Projelerinde Sosyal Tesisler ve Altyapı Hazır!

Vatandaşların tarıma elverişli arazilerde çalışabilmeleri ve aynı zamanda daha cezbedici yaşam şartlarına sahip olabilmeleri için hem sosyal tesisleri, hem de altyapısı ile tamamıyla hazır olan modern köyler sunduklarını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, Tarımköy Projeleri ile birlikte hem yaşama şartlarına destek olunduğunu, hem de ekonomiye can verildiğini belirtti.

Afyon’a 100 Konutluk Tarımköy Projesi

TOKİ Başkanı Ergün turan, Afyon’un Sinanpaşa ilçesine inşa edilecek olan 100 konuta sahip olacak Tarımköy Projesi için ihalenin gerçekleştirildiğini aktardı. Yörenin estetik dokusunu bozmadan inşa edilecek 100 konut olduğunu belirten Turan, aynı zamanda otopark ve ticari faaliyetler için alanların da proje kapsamında olduğunu belirtti.

Tarımköy Projeleri’nin inşa edildikleri alanların ihtiyaçlarına çözüm olduğunu belirten Turan, Erzurum’da inşa edilen konutların kış şartlarına dayanıklı olması ve uygun olması için çaba sarfettiklerini, Mardin ve Urfa yöresinde inşa edilen konutlarda ise yöresel mimarinin ön planda tutulması için uğraştıklarını belirtti.

Görüşlerini Yaz

Lütfen bir yorum yap!
Lütfen buraya adını yaz.